E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Terasová dlažba - Trendy sezóny 2024

Každá sezóna přináší nové trendy, které formují naše vnímání estetiky a stylu. I v roce 2024 se terasová dlažba stává důležitým prvkem venkovních prostor, přičemž se zaměřuje na spojení funkcionality s vizuální přitažlivosti. Díváme-li se na aktuální trendy v designu terasových dlažeb, můžeme identifikovat několik klíčových aspektů, které definují jejich popularitu v letošním roce.

terasová dlažba

Terasová dlažba v neutrálních odstínech - ilustrační obrázek

Terasová dlažba – jaké barevné tóny jsou trendem léta 2024?

Barva může mít pro někoho zásadní vliv na volbu terasové dlažby. Současné trendy se více orientují na neutrální paletu, přičemž preference jsou na straně přírodních odstínů, jako jsou šedá, hnědá nebo béžová či písková. Tyto barvy poskytují elegantní a harmonický vzhled, který se snadno kombinuje s různými typy exteriérového nábytku, dekorací, ale také se zelení a okrasnými rostlinami.

Styl terasové dlažby

V roce 2024 jsou populární jednoduché a čisté linie, které zdůrazňují minimalistický styl. Geometrické vzory jsou stále žádané, ale jsou často upřednostňovány subtilnější a méně výrazné varianty. Kromě toho se také zvyšuje zájem o terasové dlažby s texturami inspirovanými přírodou – přírodní kámen je v tomto případě jednoznačnou volbou.

Který přírodní kámen vynikne na vaší terase nejlépe?

V tomto případě se fantazii meze nekladou. Díky odolnosti přírodního kamene a jeho trvanlivosti, zřejmě ideálnější volbu pro dlažbu na terasu nenajdete. Milovníky rustikálního nebo provensálského stylu zřejmě zaujmou naše nové vápencové mozaiky, preferujete-li čisté linie a elegantní vzhled je zde naopak travertin

Klasika, kterou nic nezkazíte je jednoznačně žula, která svým neutrálním vzhledem výborně doplní terasu v klasickém i modernějším stylu. Industriální styl a moderní výstavby mohou být podtrženy také terasovou dlažbou z černého vápence nebo zajímavé břidlice.

terasova dlazba

Jak vidíte, z výběru se vám může opravdu zatočit hlava. Terasová dlažba vás bude provázet letním grilováním i příjemnými podzimními posezeními při čaji a knize – zvažte tedy, která se stane vaším favoritem. Pokud máte možnost, jednoznačně doporučujeme vidět dlažbu živě – v naší prodejně, kousek od Prahy (Louňovice) si můžete prohlédnout kamennou dlažbu živě a dokonce i v realizacích. Příjemným bonusem bude jistě i ochotný personál, který odborně poradí a nasměruje vás tou správnou cestou.