E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Terasová dlažba z kamene

Kamenná dlažbá má zásadní výhodu: plocha se skládá z malých prvků, a tak je vlastně už předem rozdělena. Nebude tedy pod vlivem spodních i vrchních tlaků a pohybů, kterými reaguje na zatížení a přírodní vlivy, praskat a znehodnocovat se. Kamenná dlažba nabízí nadčasové řešení pro exteriér i interiér, které zároveň při kvalitně odvedené pokládce vydrží dekády.

Kamenná dlažba - nejvhodnější druhy kamene a jejich výhody

Pro běžné chodníky a dlažby z kostek máte na výběr:

  • žulu,
  • křemen,
  • mramor,
  • andezit,
  • čedič,
  • případně i opuku nebo pískovec.

Žula je velmi tvrdá, neštěpí se ani nedrobí. Z tmavších odstínů kamene mají podobné kvality ještě andezit a čedič. Na historické dlažby použijeme i opuku, která je ale náročnější na údržbu. Sloupový čedič dokáže vytvořit celistvé sloupky o průměru 20-30 cm s hladkými rovnými hranami až do délky 2,5 metru. Na jiné než sloupkové využití (například dlažební kostky) se však čedič nedoporučuje a i díky své odolnostni vůči povětrnostním vlivům může za vlhka klouzat.

Kamenná dlažba do exteriéru

Pískovec neklouže, zato se špatně udržuje: zůstávají na něm stopy a ve nerovnostech se chytá mech. Na dláždění lze využít leštěné pískovcové desky, jen si zkontrolujeme nasákavost. Jsou dekorativní, ale o něco měkčí a křehčí, takže je ukládáme na dokonale připravený podklad.

Tvrdost a pevnost předurčují křemen k využití na dlažby a uplatnění se i jako okrasný prvek. Extrémně tvrdý pískovec s křemičitým tmelem je křemenec (kvarcit). Díky mimořádné odolnosti proti mechanickému poškození se uplatní především na vnější dlažby a schodiště.

Oblíbeným dekoračním materiálem je mramor: Má krásnou přírodní kresbu, lze jej výborně leštit, nesnese velkou zátěž, ale má velmi nízkou nasákavost. Můžeme použít broušené nebo leštěné desky nebo řezanou dlažební mozaiku (drobné kostičky). Pro obklady stěn lze lícovou stranu ponechat hrubou a vzbudit tak dojem kamenného zdiva.

Pěkné obklady a dlažby v různě tmavých odstínech a s odlesky slídy nabízí břidlice. Je poměrně tvrdá, ale křehká - štípe se po vrstvách. Jak zátěžový materiál však neobstojí.

V našem internetovém katalogu přírodního kamene naleznete terasové dlažby a dlažby do interiéru a exteriéru z přírodního kamene

Přírodní obkladový kámen Gneis řemínek, představuje formátovaný kámen s jedné strany řezaný na různé rozměry. Takto formátovaný obklad z přírodního kámene je vhodný na venkovní obklady, fasádní obklady, interiérové kámenné obklady, kámenné ploty, kámen na sokl, obklad krbu a podobně.

Dlažba mozaika vytvořená z přírodního kámene Gneis, je vhodná jako dlažba na chodníky, příjezdové cesty, kámenné terasy, zda dlažba vhodná do altánku.

Nepravidelný štípaný přírodní kámen Andezit Antik obklad i dlažba, vhodný na chodníky, příjezdové cesty, kámenné terasy, kámen do altánku, kámenné dlažby do zahrad, vhodné i na suchú zídku.