E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Chodník do zahrady rychle a jednoduše

Pokud potřebujete rychle a efektivně vybudovat cestičku do zahrady nebo domu, chodník z přírodních nášlapných kamenů je nejlepší řešení. Šlapáky nebo kamenné desky se dají jednoduše a ideálne vyskládat na délku jednoho kroku, čímž umožní okamžitý přechod od bodu A do bodu B.

Šlapáky z pískovce

Šlapáky z pískovce

Pokládka a uložení šľapákových kamenů na své místo je velmi nenáročné. Stačí najít správné místo v zahradě, rozhodnout se zda chcete kamenné šlapáky ukládat do betonového lože, do trávy nebo do suchého lůžka, což může představovat například vrstvu kamenného štěrku, a můžete se pustit do toho.

Kamenný chodník za 5 sekúnd 

Nejjednodušší řešení je položit kamenné desky rovnou na vysypaný štěrk. Při tomto typu pokládky stačí vybrat vhodné barevné kombinace nášlapných kamenů a kamenného štěrku, a efektní zahradní chodník je na světě.

Kamenný chodník na počkání

Pokud jste se rozhodli pro šlapáky osazené do trávy, doporučujeme si nejprve rozvrhnout kde přesně na trávu položíte předem přichystané kamenné šlapáky. Na daném místě vyřízněte kolem kamene přesný obrys a odstraňte přebytečnou trávu. Půdu pod šlapák je vhodné zpevnit drobným štěrkem, abyste zabránili zbytečnému stání dešťové vody. Nakonec vložte šlapák na předpřipravenou plochu.

Kamenný chodník bez plevele

V případě, že vám terén neumožňuje některý z výše uvedených způsobů výstavby chodníku z nášlapných kamenů, je betonové lůžko ideální volbou. Při betonovém lůžku je nutné postupovat stejně jako při pokládce dlažby. Velkou výhodou takového zahradního chodníku je minimální výskyt nežádoucí plevele mezi kamenné šlapáky.

Šlapáky z břidlice

Šlapáky z břidlice

Šlapáky z černé břidlice

Šlapáky z černé břidlice

Který kámen bude váš?

V naší nabídce šlapáků z přírodního kamene si můžete vybrat z pravidelného pískovce v růžovo-žluté barvě či terakoty, unikátního oranžového travertinu nebo populární břidlice v černo-hnědém a černém odstínu. Vápenec v barvě slunečních paprsků zase vnese do vaší zahrady letní pohodu. Pokud máte chuť zpestřit svou zahrádku a exteriér domu, kamenné desky kvarcit v jemné zelené barvě či odolný světle zelený mramor jsou pro vás jako stvořené. Praktický světle-šedý gneis či ověřená klasika - andezit v rezavých odstínech zase okouzlí milovníky vintage a venkovského stylu zahrady.