E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Štěrky a valouny v okrasné skalce

V okrasné zahradní skalce se spojuje nadčasový, věčný kámen s ladnými a křehkými květy. Okrasná skalka je základem pro každého nadšence zahradní architektury či zahrádkáře a její výstavba není vůbec náročná. Stačí si jen odpovědět na otázku zda chcete bezúdržbovou okrasnou skalku, nebo rádi trávíte volný čas v zahrádce.

Kde vybudovat okrasnou skalku?


Základní krok je vhodně zvolené místo v zahrádce. Dostatek slunce či závětrná strana jsou důležité faktory, které byste měli zohlednit, když si budete vybírat rostlinky do vaší okrasné skalky.


Velmi důležité je při výstavbě okrasné kamenné skalky použít mulčovací fólii, aby plevele a nežádoucí rostliny nepřerostly mezi štěrky a oblázky, které se umístí na povrch mulčovací fólie.


Následně proveďte otvory na místech, kde chcete mít květiny a zasaďte. Nedoporučuje se vysazovat rostliny, které chcete mít v skalce velmi blízko u sebe, aby vám po čase nezačaly do sebe prorůstat.

Jaký kámen použít do okrasné skalky?


Kámen je základním pilířem každé skalky a rozhodně by neměl chybět v žádné okrasné zahradě. Oblíbené je využití dekoračních štěrků a oblázků, které jsou dostupné v různých frakcích a barvách dle potřeby a vaší fantazie.


Vyhledávané jsou i kamenné solitéry, které dávají kamenné skalce v zahradě dávku jedinečnosti a unikátnosti. Je ale nutné je kombinovat s dekoračním štěrkem nebo dekoračními oblázky, se kterými je snadná manipulace a snadná údržba.


V okrasných skalkách jsou velmi populární žulové, vápencové nebo břidlicové štěrkyoblázky z mramoru, kamenné kůry nebo serpentin, vhodně doplní prostor mezi zelení a solitérem.

Tipy pro Vás: