E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Oblíbené kameny v zahradě: andezit, břidlice, travertin a žula

V zahradě vypadají nejpřirozeněji místní druhy kamenů. Takto zvolený kámen bez jakýchkoliv problémů splyne se zahradou a okolím domu. Nejoblíbenější kamenně do zahrady jsou žula, andezit, břidlice a travertin. Koupit si je můžeme ve velkých prodejnách kamene, kde vám zaručeně s výběrem poradí.

Andezit v zahradě

Andezit v zahradě

Kamenné desky z kvarcitu a travertinova dlažba

Kamenné desky z kvarcitu a travertinova dlažba

Štěrk a obrubník z břidlice

Štěrk a obrubník z břidlice

Většinou se kameny prodávají na váhu. Pořídit možná jeden kus, pytel nebo celou paletu. Vybraný materiál nám za poplatek na místo dovezou, nebo si ho můžeme naložit do vlastního vozíku.

Umístění kamenů

Každý zahradní prvek má své místo, kámen stejně. Vše si předem dobře naplánujeme a připravíme, protože později, zejména při větších projektech a při kladení objemnějších kusů, by byla oprava velmi náročná. Vhodné je, nechat návrh a realizaci profesionálům.

Při instalaci se vyplatí dodržet estetická pravidla:

Kameny ve skalce otočíme tak, abychom viděli tu nejkrásnější stranu. Pokud se jedná o uskupení, musí celkový vzhled působit harmonicky. Velké masy jsou určeny do pozadí. Barevné spektrum přírodních kamenů je širší, než by se mohlo zdát. Pro jistotu se držíme jen jednoho, maximálně dvou barevně ladících odstínů, jinak dílo vypadá chaoticky.

Tipy pro Vás: