E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kámen na fasádu a sokl


Možností jak si upravit fasádu domu je nespočet, ale jen málo z nich vám vydrží navěky. No přírodní kámen na fasádě a soklu vydrží i několik generací v původním stavu. Výhodou přírodního kamenného obkladu domu a soklu je jeho nadčasovost.


Kámen na fasádě působí moderně za každých okolností. Kromě přirozeného vzhledu je přírodní kámen skvělý, protože barva kamene a jeho unikátní struktura nikdy nevybledne ani nezmění barvu. Fasáda z kamene je odolná vůči vysokým teplotám i silným mrazem a špatným povětrnostním podmínkám. Sluneční záření kámen na fasádě a soklu také nepoškodí

Přírodní kámen navíc zlepšuje stabilitu celé stavby a chrání zdi domu před poškozením

Přírodní kámen na fasádu

Jaký kámen na fasádu a sokl?

Nevíte se rozhodnout, který kámen na fasádu a sokl je ten pravý pro vás? Stačí si odpovědět na otázku, v jakém stylu chcete svůj exteriér sladit. Fasáda domu ve stylu glamour s luxusně působícím kamenným cihličkový obkladem z Gneisu, Brickstone nebo Andezitu výrazně vynikne z řadové výstavby. Pokud uvažujete nad středomořským stylem bydlení, vaší fasádě jednoznačně přistane skalní obklad Rock Face nebo kamenný obklad Kamenná kůra. V případě, že zvažujete venkovský či rustikální styl, rozsekané řemínky, tzv. Mondo z andezitugneisu jsou pro tento styl jako stvořené. A pokud sníte o klasickém anglickém venkově, obkladové panely řezané na přesné rozměry jsou jednoznačnou volbou.

Přírodní nebo umělý kámen na fasádu?


Nejvýhodnější materiál na obklad fasády domu a soklu je určitě přírodní kámen. Je sice dražší než umělý, ale je nesrovnatelně kvalitnější a nepropouští vodu, jak je to v případě umělého kamene.


Přírodní kámen je také odolný vůči oděru a mechanickému tření. Jelikož se umělý kámen většinou vyrábí z plastu, polystyrenu či sádry, nevydrží tak dlouho jako přírodní kámen a po čase ho musíte vyměnit. Jedinečnou výhodou přírodního kamene na fasádě domu je akumulační schopnost, protože kámen absorbuje teplo z prostředí a následně jej udržuje. V praxi to znamená, že v zimě ušetříte na vytápění.

Mohlo by se vám líbit: