E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Přírodní kámen v interiéru - vhodná umístění a použití

Mnoho našich zákazníků má zkušenosti s přírodním kamenem v exteriéru – ať už ve formě terasové dlažby nebo dekoračních kamenů do skalky. Nabídka přírodního kamene je však nesmírně široká a možnosti využití v interiéru je omezeno jen vaší fantazií. V následujícím článku přinášíme několik tipů pro využití přírodního kamene v interiéru.

1. Interiérová dlažba

Hledáte trvanlivou kvalitní dlažbu z přírodního materiálu? Přírodní kámen je jednoznačně správná volba. Ať už hledáte dlažbu do obývacího pokoje, před krb, do kuchyně nebo do koupelny, nabídka dlažeb z přírodního kamene do interiéru je nesmírně široká. Neutrální odstíny, pestré struktury, mozaiky i velkoformátová dlažba – to vše naleznete v široké nabídce našich kamenných dlažeb. O výhodách přírodního kamene ve formě dlažby do interiéru se dočtete také v našem článku “Interiérová dlažba z přírodního kamene - krása přírody pod vašima nohama¨

2. Obklad do interiéru

Přírodní kámen ve formě obkladu do interiéru je používán k obkladu celých stěn i jako dekorace pro doladění různých částí stěny. Kromě toho lze přírodním kamenem obložit například krb, barový pult nebo prostor za kuchyňskou linkou. Pro jakékoli z těchto umístění lze vybrat vhodný typ a formát přírodního kamene. Do kuchyně a koupelny se hodí spíše větší formátované obklady, naopak do obývacího pokoje nebo na krb se hodí obkladové panely, řezané řemínky či kamenný obklad Rock Face.

3. Dekorační solitéry

Stále více zákazníků vyhledává solitérní kameny i do interiéru, a to zejména ve formě opracovaných ART solitérů, které vytváří nádherné abstraktní kamenné sochy. Každý kus je unikátní tvarem i strukturou. V nabídce naleznete různé velikosti a tvary, kousky se zachovanou přírodní strukturou i opracované solitéry, jako například kamenné oválné solitérní „vajíčka¨.

4. Dekorační oblázky

Jeden z nejpoužívanějších formátů ve skalkách a zahradách získává stále více na popularitě i jako doplněk do interiéru. V interiéru často vznikají prostory, kde se hodí decentní dekorace ve formě oblázků. Takovými prostory jsou například různé designové žlábky překryté plexi sklem, které lze naplnit oblázky nebo třeba i takový prostor pod schody:

5. Umyvadlo z přírodního kamene

Nedávno jsme přinesli článek o mramorových umyvadlech do koupelny. Kamenná umyvadla obecně představují velmi estetickou a odolnou dominantní moderní koupelnu. Kromě velmi vyhledávaných umyvadel z mramoru, v naší nabídce naleznete také travertinová či onyxová umyvadla, která pozdvihnou každou koupelnu.

6. Výrobky z přírodního kamene

Velmi zajímavými doplňky do každé domácnosti jsou také výrobky z přírodního kamene, které mají nejen dekorační, ale i praktický účel. V naší nabídce naleznete například velmi estetické stojany na víno nebo třeba hodiny z kamene. Kromě toho jsou často vyhledávány také fontánky z přírodního kamene, které tvoří velmi zajímavou interiérovou dekoraci.

7. Dokonalý parťák k přírodnímu kameni - amfory z pálené hlíny

Získali si srdce mnoha zahrádkářek a milovníků skalek. Jsou odolné, estetické a dokonale ladí s přírodním kamenem i pestrou flórou. Amfory z pálené hlíny jsou jedinečným doplňkem nejen do vnějších prostor, ale výborně zapadnou i do interiéru. Obzvlášť esteticky vypadají v domácnostech zařízených na provensálský nebo rustikální styl. Ať už zvolíte amforu jako dekoraci "na sucho" například s voňavou sušenou levandulovou kyticí nebo ji použijete jako vázu, nikdy neuděláte krok vedle.