E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Drátěné koše plněné kamenem

Gabiony jsou stavebním prvkem, který nabízí různé možnosti využití v zahradě bez nutnosti použití mokrých procesů, i proto je v posledním období vyhledávaný zahradními architekty. Gabiony dokáží výborně zpevnit nestabilní svah, v podobě plotu brání nežádoucím pohledům, jsou dekorativní a mají protihlukový efekt. Jejich výhodou je velká tvarová a materiálová variabilita. Gabiony se umí výborně přizpůsobit nerovnému povrchu a dá se s nimi pracovat v kterémkoliv ročním období.

"Děravý" koš 

Gabiony jsou vyrobeny ze čtyřhranné svařované nebo pletené sítě s různou velikostí oka. Standardem je oko s velikostí 10x10 cm, podle typu výplně jsou v nabídce sítě s okem 10x5 cm a 5x5 cm. Ocelový drát má povrch upravený slitinou zinku a hliníku nebo plastem, což ho chrání před zkorodováním. Drátěné koše mají různé rozměry, díky čemuž si můžete vybrat vhodnou velikost dle předpokládaného využití. Gabiony mají nejčastěji tvar kostky nebo kvádru, nabídku obohacují koše kopírující tvar květináčů. Jsou určeny pro dekorativní vysazování exteriérových rostlin.

Plnit je můžete skoro čímkoli 

Gabiony jsou pevné, stabilní a mají dlouhou životnost. Sítě se spojují do košů pomocí spirál a distančních spon, které umožňují rychlou montáž a plnění. Nejčastější výplní je lámaný kámen, oblázky, ale vynalézavosti se meze nekladou. Důležité je, abyste výplň v koši esteticky poskládali. Dejte si záležet hlavně na obvodových stěnách. Vnitřní část nevidíte, proto na přesném uložení vnitra až tak nezáleží.

Drátěné koše plněné kamenem

Miniskalka i záhon

Variabilita gabionů v zahradě je opravdu nekonečná. Hodí se do venkovských i moderních zahrad. Gabion je vděčným materiálem, dá se použít na různé architektonické prvky v zahradě - jezírka, můstky, zídky i vyšší plot. S jeho pomocí si velmi rychle založíte miniskalku nebo vytvoříte vyvýšený záhon. Pokud si chcete vytvořit miniskalku, do koše musíte střídavě ukládat kameny se zeminou a pískem, mezi které opatrně vysadíte skalničky. Kamenem vyplněný koš vytváří nádhernou kompozici s popínavými rostlinami, živým plotem či okrasnými travami.