E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Uplatnění kamene v zahradě - inspirace

V zahradní architektuře má kámen všestranné využití. V okrasných zahradách se používají oblázky, štěrky a drtě různých barev a frakcí na obsyp a jiné dekorace. Pýchou a dominantou zahrady pak bývají solitéry či balvany nebo nepravidelný kámen jako dlažba do zahrady.

Inspirace z kamene

Inspirace z kamene

Tipy pro uplatnění kamene v zahradě


Valouny jsou kulaté kameny, které vznikly působením vody, vědí vytvořit zajímavou dekoraci. Jsou k dispozici od velkých solitérů přes oblázky střední velikosti až po malé. Své uplatnění najdou při jezírkách či jako obsyp kolem domů.


Nášlapné kameny mají stejně široké využití. Dobře vypadají jako dlažba do zahrady vkládaná do betonového lože, ale i volně položená kombinovaná s listnatými rostlinami.


Z kamenů vložených do betonu vytvoříte podezdívku na ploty, opěrné zídky či elegantně skryjete skruže studní. Můžete také postavit originální kamenný krb doplněný zídkou. Na stavbu zídek se hodí skoro každý kámen, např. žula, vápenec, břidlice či pískovec.


Obklady a dlažby mají v zahradě široké využití, například na cesty, vjezdy a vstupy, terasy k altánkem, vnějšímu posezení, k jezírku nebo jako pár šlapáků do trávníku. Vypadají mnohem lépe než beton či umělá dlažba.


Velké solitéry jsou osobitým a působivým vyjádřením a podtrhnou styl a osobnost majitele. Takový kámen v zahradě poskytne dostatek prostoru pro relaxaci, meditaci a načerpání nových sil. Velké solitéry či balvany jsou příjemnými společníky okrasných trav a jehličnanů.


Skalky se objevují v okrasných zahradách, do kterých vnášejí neopakovatelný prvek. Na skalkách vyniknou kameny rozmanitých tvarů a barev, nejlépe ty, které se nacházejí v bezprostředním okolí - ať už to je vápenec nebo pískovec.

Sortiment kamene pro použití v zahradě jako vnější kamenná dlažba, dekorační plochy a chodníky či samostatné solitéry od Kámen Bohemia: