E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kamenné obklady - Neobvyklé bydlení

V poslední době se na stěnách stále častěji objevují kamenné obklady, které svým přírodním vzhledem dokáží zatraktivnit interiér.

Kromě estetického hlediska je obklad z přírodních či umělých kamenů výhodný tak z hlediska snadné údržby a hygieny. Nevyžaduje speciální péči, úplně stačí po několika letech obnovit jeho impregnaci, aby se osvěžil a zlepšil celkový efekt. Je třeba si však dát pozor na to, abyste nezměnili charakter místnosti, kterou obkladáte. Obklad může být na pohled krásný, ale když to s ním přeženete, v místnosti se budete cítit jako v jeskyni, nebo pokud se do interiéru stylově nehodí, bude působit jako "pěst na oko".

Aby dobře držely

Na první pohled by se mohlo zdát, že úprava stěn před použitím obkladů nevyžaduje takovou péči jako při tapetování nebo malování. Není to však zcela pravda.

Kamenné obklady sice mohou zakrýt drobné nerovnosti povrchu stěny, různobarevnost nebo fleky, v žádném případě je však nelze použít na vlhkou stěnu bez důkladných sanačních úprav. Při "uzavření" místa obkladem by se vytvořily přímo ideální podmínky pro růst plísní, které by se mohly rychle objevit i tam, kde předtím nebyli. Navíc by snížily účinnost použitých lepidel a po čase by mohlo dojít k jejich uvolnění. Stejné problémy budete mít se suchou stěnou - pokud neodstraníte starou olupující se omítku, v krátkém čase může odpadnout spolu s novými obklady.

kamenné obklady zdí

ZPŮSOBY UKLÁDÁNÍ

Obklady z cihel nebo kamene vytvářejí různým ukládáním a provázáním zajímavé struktury. Před začátkem práce je však třeba seznámit se s charakteristikou obkladu, jeho rozměry a hmotností a podle toho rozhodnout, zda se bude ukládat těsně k sobě - kontaktně nebo se spárami.

k nerozeznání

I když se milovníkům všeho přírodního může zdát imitace nepřijatelná, oproti originálu má mnoho předností. Nižší cena, snadnější údržba, větší výběr barev a vzorů umožní každému vytvořit interiér přesně podle vlastních představ a potřeb.

Laik zaručeně dokonce ani při pohledu zblízka nedokáže určit, z jakého materiálu jsou obklady na stěnách skutečně vyrobené. Povrch umělých obkladů je totiž velmi podobný originálnímu kameni díky tomu, že struktury kamene se používáním tisíců různých forem neopakují a stálobarevnost se zabezpečuje přidáváním pigmentů již do základní směsi.