E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Travertin a jeho aktuální trendy a realizace

Je to jeden z několika přírodních kamenů, které se používají k dláždění teras, dvorů a zahradních chodníků.

Kámen se vyznačuje jamkovými otvory a žlábky na povrchu, což znamená, že má soustřednou texturu a porézní povrch. Může být také vyleštěn do hladkého, lesklého povrchu a je dostupný v různých barvách od bílé, slonovinové, šedé až po korálově červenou. Travertin je nejčastěji dostupný v obkladech a dlažbách pro podlahové instalace.

Dlažba z travertinu

Dlažba z travertinu

Rozmanitost barev a stylu je velkou výhodou a existuje řada výhod, které mohou jít daleko za jednoduchý styl. Dá se také říci, že travertinová dlažba může být skvělou investicí pro váš domov, protože dokáže přidat na hodnotě a je mnohem ekonomičtější než mramor.

Výhody:

  • Travertinová dlažba je levnější než mramorová nebo žulová dlažba.
  • Travertinové dlažby jsou dostupné v odlišných barevných alternativách.
  • Travertinové obklady a dlažby jsou velmi odolné, což může přidat na hodnotě vašich domovů.
  • Výměna travertinových dlaždic není náročná.
  • Travertinové dlažby jsou velmi ekologické.

Jaké různé povrchové úpravy jsou k dispozici?

Travertin je také dodáván s leštěným, matným nebo kartáčovaným povrchem. A pamatujte, že leštěný povrch je nejlepší alternativou pro podlahy, neboť leštěné travertinové dlaždice odrážejí přirozené světlo a poskytují lesklou a svěží atmosféru. Dá se říci, že dokonalý vzhled získáte také tím, že zaplatíte méně, pokud si vyberete travertin.

Můžete je použít pro vnitřní i vnější dlažby

Travertinové dlažby jsou schopny snadno tolerovat extrémní výkyvy počasí, a proto jsou vhodné pro vnější i vnitřní instalace. Můžete nainstalovat travertinové dlažby kolem bazénu, zahradní chodník nebo opěrnou zeď vašeho domu bez obav, že horko poškodí váš travertin.

Můžete je použít na stěny i podlahy

Travertin je kámen s přirozeně protiskluzovou texturou, která je ideální volbou pro instalaci kolem bazénu, v koupelnách, sprchách a podlahách. Má díry a důlky díky svému poréznímu povrchu je drsný a neklouzavý v neutěsněném a neleštěném stavu. V tomto případě je travertin skvělý na stěny nebo podlahy.

A v případě, že chcete více informací a nejste si jisti, jaký travertinový obklad nebo dlažba je pro váš dům nebo zahradu nejlepší, obraťte se na naše odborníky na kámen v Kámen Bohemia.