E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Jak na výběr vhodné dlažby na terasu? Poradíme vám…

Terasa je dominantou a často i středem pozornosti v našich zahradách. Není to jen obyčejný prostor, je to místo, kde trávíme čas s našimi nejbližšími a vznikají zde neopakovatelné vzpomínky a zážitky. Je tedy pochopitelné, že chceme, aby každá její část byla co možná nejdokonalejší, přesně podle vašich představ. Výběru klíčových částí terasy je tedy třeba věnovat nějaký čas a úsilí a jinak tomu není ani při výběru vhodné dlažby.

Formátovaný travertin ATR55 s antikovaným povrchem je velmi oblíbenou volbou na terasy či k bazénu – například v kombinaci s bazénovým lemem v tomto barevném odstínu

Na co všechno nesmíme zapomenout při výběru dlažby na terasu?

V první řadě je vhodné ujasnit si, jaký materiál pro dlažbu použijeme. Na výběr je dnes velké množství materiálů, nejčastěji se ovšem používá dřevo, WPC terasová prkna, různé keramické nebo betonové dlažby a samozřejmě i přírodní kámen. Dnes se podíváme právě na poslední variantu, která disponuje jedinečnými vlastnostmi, které žádný jiný materiál nemůže nabídnout.

Co by vlastně měly dlažby na terasu splňovat?

Základním požadavkem na vlastnosti dlažby na terasu je její odolnost. Přírodní kámen je velmi dobře odolný vůči povětrnostním vlivům, teplotním výkyvům, ale také vůči mechanickému opotřebení. Je schopen odolat extrémním teplotám i vlhkosti a dešti, což z něj činí ideální materiál pro exteriérové ​​použití.
U přírodního kamene jeho odolnost ovlivňuje především samotný druh kamene a také jeho povrchová úprava. Mezi nejodolnější materiály patří andezit, žula, mramor, nebo také porfyr či břidlice. Skvělou volbou jsou také různé gneisové (rula), vápencové či travertinové dlažby, které jsou velmi moderní a jejich odolnost je často ještě zvýšena povrchovou úpravou kamene – například antikováním, broušením či kartáčováním.

Travertinová mozaika ATR73 - vysoce estetická, praktická a nenáročná na údržbu

Vzhledem k tomu, že terasa je exteriérový prostor, který je často nezastřešený, případně se v její blízkosti nacházejí stromy a rostliny, není třeba zapomínat na další důležitou vlastnost dlažby na terasu. Tou je její snadná údržba. Přírodní kámen je velmi snadno udržovatelný a vyžaduje minimální péči.
Jednoduché čištění pomocí vody a neutrálních čisticích prostředků je obvykle dostačující k udržení dlažby v perfektním stavu. V případě větších nečistot lze použít i tlakový vodní čistič nebo měkké kartáče pro důkladné, hloubkové vyčištění dlažby.

S údržbou nám výrazně pomůže impregnace dlažby ochranným prostředkem, který je speciálně určen pro přírodní kámen. Díky tomuto prostředku bude kamenná dlažba mnohem méně nasákavá a nečistoty, mastnoty či tekutiny se tak nedostanou do hloubky kamene. Následné čištění tak bude mnohem méně pracné.
Bezpečnost je také velmi důležitá, zvláště pokud máte v rodině děti nebo starší lidi. Nezapomeňte si tedy ověřit, jaké protiskluzové vlastnosti mají dlažby na terasu, jejichž výběr zvažujete. Přírodní kámen může být vybrán s různě upraveným povrchem, který poskytuje lepší trakci a minimalizuje riziko pádu. Obecně se ale nedoporučuje zvolit leštěné nebo jiné, příliš hladké povrchy dlažeb, které by nemusely splňovat požadavky na protiskluzové vlastnosti.


Impregnace na přírodní kámen:

Zapomínat samozřejmě nesmíme ani na design dlažby. Kámen je jedinečný přírodní materiál. Na světě neexistují dva zcela identické kusy, proto i vaše dlažba, ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh kamene, bude jedinečná. Výběr konkrétního barevného provedení kamene už necháme pro váš vkus. A nemusíte se obávat, kámen není materiál, který by za rok či dva „vyšel z módy“, proto pokud už zvolíte jakýkoli typ, určitě to nebude krok vedle.

Nebojte se zeptat odborníků

Investice do vhodné dlažby na terasu je dlouhodobá záležitost, která se ale rozhodně vyplatí. Správně zvolený a odborně nainstalovaný přírodní kámen vám poskytne ideální vlastnosti dlažby na terasu, která vám tak bude činit radost dlouhá léta.
Při výběru dlažby se neváhejte poradit s našimi odborníky, kteří vám rádi doporučí nejvhodnější druh přírodního kamene pro vaše specifické potřeby. Poradí vám na jaké typy kamenů se zaměřit, popřípadě i jaký formát dlažby zvolit. Samozřejmostí je také velký počet vzorků, které si můžete živě prohlédnout a ohmatat. Neváhejte a navštivte naši prodejnu přírodního kamene – budeme se na vás těšit prodejně Kámen Bohemia Louňovice (Praha - východ).