E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Jaký fasádní obklad na dům zvolit?

Kdybychom měli zvážit, který materiál je nejpřesvědčivější, určitě jim bude kámen. Jedná se o stavební materiál, který nás provází po generace a získal si naši důvěru. Odborníci o něm tvrdí, že je prakticky nezničitelný.

Přírodní fasádní obkladové materiály

Přírodní fasádní obkladové materiály - fasádní obklad z pásků

Fasádní obklad na dům z přírodního kamene

Za předpokladu, že použijete na fasádu domu jako obklad přírodní kámen, vystřelíte cenu své nemovitosti vzhůru a nejen to. Díky němu získá váš dům jen těžko napodobitelní originální vzhled a prodloužíte jeho životnost o desítky let. Životnost kamene je téměř neomezená. 

Příroda je mocná a designéři to velmi dobře vědí, proto mají tento stavební prvek velmi rádi a nedají na něj dopustit. Kámen, jako přírodní materiál, má bezkonkurenční vlastnosti. Je extrémně odolný proti všem nepříznivým vlivům počasí, je žáruvzdorný a má výborné akustické a izolační vlastnosti.


Fasádní obklad můžete zvolit pro celou plochu domu nebo pro strategická místa, která dodají celkovému vzhledu jedinečný design. Také lze přírodním kamenem obložit i sokly na domě.

Kámen jako obklad

Kamenný obklad je často používán také v interiérech. Logickou daní za jeho výjimečný vzhled a vlastnosti, je vyšší pořizovací cena. Kvůli jeho podstatně vyšší hmotnosti jsou kladeny větší nároky na nosnost podkladové plochy oproti ostatním obkladovým materiálem. 

Mezi nejvíce používané druhy řadíme rozhodne břidlici, která je velmi oblíbená pro svůj nadčasový šedý odstín. Dále je hojně využíván pískovec, andezit, travertin, žula a další nerosty. Montáž kamenného obkladu probíhá lepením na podkladovou plochu nebo kotvením na podkladový rošt.


Se současnými trendy, které upřednostňují neutrálné zemité tóny a minimalistický design, se do popředí dostává i travertin. V naší nabídce naleznete zajímavý výběr různě povrchově opracovaných travertinových obkladů, které lze použít i jako fasádní obklad.

Fasádní obklad na dům z kamene

Fasádní obklad na dům z kamene


V posledních letech se stává kamenný obklad na dům více a více oblíbeným. Kamenný obklad na fasádu používají nejen investoři obchodních a administrativních centrech, ale také stavebníci rodinných a bytových domů.

Kamenný obklad na fasádu je kompletně bezúdržbový. Při případném znečištění stačí, když ho opláchneme čistou vodou. Pokud vás toto řešení dostatečně neuspokojí, můžete na obklad nanést ochrannou impregnační vrstvu pomocí nátěru nebo postřiku. Fasádní obklad tak vydrží déle a bude chráněn před nepříznivými vlivy počasí, nečistotami i vodou.

Tipy pro vás: