E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Na čem parkovat - dlažba pod auto

Pokud parkujeme celoročně na pozemku u domu, chalupě čichatě, dříve či později řešíme otázku, čím stání zpevnit. Použitelné materiályse liší cenou, způsobem pokládky, zimní údržbou a samozřejmě vzhledem.

Kameny v trávě

Je třeba vybrat kameny s alespoň jednou rovnou stranou. Dokoncese nemusíme zabývat podložím, nepotřebujeme ani písek, stačí pro každý kámenvyhloubit odpovídající prostor tak, aby nahoře lícoval s ostatními. Do pískujejich pokládání samozřejmě jednodušší.

Dešťová voda se do propustné půdy bude vsakovat, ale lépe jevšak mírný sklon a odvod vody korýtkem na jedné nebo na obou stranách. Korýtkomůžeme opět vytvořit z kamenů, tentokrát menších.

Zpevněná plocha časem zaroste trávou (lze ji pro urychlenívysít). Kameny z ní budou jen lehce vykukovat, prostor bude působit přírodně apřitom ho autem rozhodně nerozjazdíme. A dlouho vydrží.

Určitou nevýhodou může být těžší chůze a jízda vozíků svelmi malými kolečky.

Kameny v betonu

Dlažební kostky nebo velké ploché kameny zalité do betonulze jednoduše zametat, do spár se nezachytávají nečistoty a neroste v nichplevel, jenže stačí jedna zima a beton může popraskat.

U těchto dlažeb proto musí být hlubší podloží, ale hlavnětakové, které by bránilo zatékání vody pod dlažbu. Někdy se to dokonce řešíizolací, jako bychom například dělali podlahu pro dům. Celá plocha také musímít spád, aby se na ní netvořily kaluže.