E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Amfora do vaší zahrady

Amfora jako zahradní doplněk se stala velmi oblíbenou architektonickou dekorací i u nás. Zahradní amfora se většinou vyrábí z pálené červené nebo červenohnědé hlíny. Je odolná vůči mrazu i vysokým teplotám. Výhodou každé amfory je její váha, což znamená, že i při horších povětrnostních podmínkách se nádoba nepřevrhne.

Využití amfory u vás doma

Jako netradiční doplněk ve vaší zahradě amfora jednoduše vynikne. Amfora vám domů vnese nádech dávných antických kultur a exotiku. Tento zajímavý zahradní doplněk ohromí nejednu návštěvu, protože každá amfora má své jedineční vzory i tvar.
.
Amfora jako záhradní květináč

Velmi oblíbeným využitím amfory je využití v podobě květináče. Široký výběr velikostí této populární zahradní dekorace umožňuje výsadbu jakýchkoliv květů. 
V kombinaci s rostlinami, jako jsou například speciální vyšlechtěné palmy, exotické cykasy či mini jehličnany, promění amfora vaši zahradu na malý dovolenkový ráj. 
Do menších zahradních amfor zase můžete vysadit různé sukulenty, například nenáročné skalničky. Sezónní do ní můžete vysazovat nejrůznější druhy letniček, kvetoucích trvalek či voňavých, léčivých bylin. 


Amfora jako originálni dárek


V případě, že chcete milovanou osobu obdarovat opravdu zajímavým a zároveň netradičním dárkem, je amfora tou správnou volbou. Můžete si vybrat ze široké nabídky rozměrů a velikostí amfory. Také máme v nabídce na výběr amfory se zajímavými vzory připomínajícími dávnou historii. Amforu jako dárek nemusíte umístit jen do exteriéru, můžete jí originálne doladit i ve vašim obýváku či v vstupní hale.


Amfora na zachycování dešťové vody

Kreativním a zároveň ekologickým využitím takové amfory je také jako nádoba na zachycování dešťové vody. Zahradní amforu požadované velikosti jednoduše umístíte pod okapou rýna a během deštivých období se vám sama bez námahy naplní. Vodu pak můžete použít na zalévání květin či zeleniny. Rostlinky dešťovou vodu prostě milují, protože neobsahuje tolik soli jako běžná voda z vodovodu.

Amfora jako záhradní květináč

Amfora v skalce

Amfora jako dekorace

První amfory se datují už do dob starověkého Řecka avyužívali se jako nádoby na tekuté látky - jako olivový olej či červené víno,nebo na tuhé hmoty jako obilí.

Zajímavým faktem je, že starověké aténské amfory byly předchůdci dnešních vítězných sklenic, které se dávaly vítězem v nejrůznějších sportech. Vítěz pak dostal hliněnou amforu naplněnou olivovým olejem, který se pěstoval v posvátných hájích.

Amfory