E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Dekorační kameny do zahrady - využití

Vhodné použití kamenů přidá zahradě na rozmanitosti. Pokud chceme mít na zahradě dominantní soliter z přírodního kamene, ideální je použití velkých lomových kamenů nebo valounů.

Menší kameny se dají použít do skalky nebo k výstavbě suché zídky. Ploché kameny se zase výborně hodí na šlapákové cestičky a chodníky. 

Kámen je důležité vybírat nejen podle velikosti, ale i podle jeho způsobu použití (na zídku, do skalky, na šlapáky apod) a podle barvy. Barvu kamene je vhodné sladit s již použitými prvky např barvou fasády, obložením domu, nebo s jiným převládajícím či výrazným prvkem na domě, případně s barvou venkovní dlažby.

Dekorační kameny do zahrady

Kamenná kůra - dekoratívni kámen

Obrovské dominanty nelze usazovat do zahrady jinak než strojem, proto je nejlepší usazovat jejich v době, kdy se na pozemku dělají hrubé modelace terénu. 

Dopravit velké kameny do již existující zahrady může být obtížné a ne vždy reálné, záleží na přístupu zahrady pro velkou techniku.

Můžeme zvolit oblé světlé šedo-bílé oblázky nebo vybírat z velkého množství nepravidelných lomových kamenů - např.pískovec, který má světle okrovou barvu, žulu v různých odstínech šedé, tmavě šedou až sytě černou či břidlici, vápenec v různé narůžovělých odstínech ...

Kámen do zahrady

Štěrkova zahrada

Návrhy pro vás: