E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Přírodní kámen v zahradě inspirujte se jaký a kam jej použít

Kameny nejčastěji v záhadě využíváme k budování skalek, zídek, chodníků nebo cestiček. Ale mohou mít i řadu dalších využití. Inspirujte se v naší bohaté fotogalerii. Zjistěte, které kameny jsou pro zahradu nejvhodnější a jak je nejlépe umístit.

Inspirujte se krásou přírodního kamene v zahradě


Kámen je fascinující přírodní materiál, který navzdory své síle a neústupnosti vyzařuje nesmírný klid a tichost. K jeho přednostem patří téměř věčná trvanlivost, odolnost k povětrnostním a mechanickým vlivům, nehybnost a stálost, a na rozdíl od rostlin kámen dobře vypadá v každém ročním období.


Na své si ale přijdou i majitelé moderní zahrady, například terasa z černé břidlice vypadá velmi elegantně.


Větší z kamenů využijeme na schodové stupnice, ploché se zase skvěle hodí do záhonů nebo do trávníku jako šlapáky (nášlapné kameny usnadňující přístup, přičemž se zamezuje poškození výsadby).
Velmi praktické jsou kamenné obruby, které drží v mezích štěrk, ale mohou také vyznačovat hranice vysazování a přechody mezi částmi zahrady.


V posledních letech se skutečným hitem staly solitérní skulptury. Velmi žádané jsou objemné zakulacené balvany nebo vysoké hranoly, které zdobí předzahrádku, trávník a výsadbu kolem okrasného jezírka, přírodního koupacího jezírka i bazénu.