E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Jak vybrat dlažbu na terasu a kolem bazénu?

Kámen je přirozeně vypadající materiál na terasy a chodníky, má dostatečnou texturu, aby byl protiskluzový, a zvýrazňuje terénní a architektonické prvky.

Dlažba kolem bazénu a bazénové lemy - ilustrační obrázek

Dlažební kámen

Dlažební kámen Andezit je oblíbenou volbou pro terasy. Velké ploché kamenné desky jsou identifikovatelné podle jejich nepravidelných tvarů.

Řezaný kámen

Také známý jako kamenné dlaždice, řezaný kámen je podobný dlažebnímu kameni, ačkoli je řezán do čtvercových nebo obdélníkových tvarů. Díky svému geometrickému tvaru a rozmístění se takový kámen používá pro formálnější aplikace.

Dlažební kostky

Dlažební kostky se obvykle používají v malých oblastech nebo jako obruba k oddělení jednotlivých částí zahrady.

Břidlice


Nejlepší pro: Luxusní terasy v jakémkoli podnebí.


Břidlice je jednou z nejlepších možností pro dlažbu na venkovních terasách. Mnoho lidí si myslí, že břidlice je jen tmavě šedý nebo černý kámen, ale ve skutečnosti je dostupná v různých barvách, včetně hnědo-šedé.

Žula

Dalším přírodním kamenem, který se používá jako dlažba na terasu, je Žula. Je to špičkový, prémiový dlažební materiál. Žulová dlažba není náročná na instalaci.

Vápenec


Vápenec je oblíbeným stavebním materiálem po tisíciletí díky jeho relativnímu množství a jednoduchosti výroby. Většina vápence se nachází v různých odstínech žluto-hnědé, hnědé, červené nebo šedé a světlejší barvy jsou obzvláště dobré při odrážení tepla. Vápenec je měkčí kámen než břidlice nebo žula.


Vápenec je také velmi oblíbeným materiálem pro dláždění vnějších ploch jako nepravidelná dlažba na terasu.

Pískovec

Pískovec je dalším produktem z přírodního kamene, který je dostupný v nepravidelných tvarech na vnější dlažbu.

Travertin

Travertin je druh přírodního kamene s krásnou texturou a barvou. Je velmi atraktivní a tvrdý, díky čemuž je oblíbenou volbou pro venkovní dlažby na terasy a kolem bazénu. Travertin je oblíbenou volbou i developerů při přestavbě domů a stavebních projektech. Pro ukončení dlažby kolem bazénů se využívají travertinové bazénové lemy, které dokonale navazují na dlažbu a vytvářejí harmonický celek.

Chcete-li vědět více informací a nejste si jisti, který je ten nejlepší kámen pro vaši terasu, obraťte se na naše odborníky na kámen v Kámen Bohemia.