E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kamenné podlahy jsou luxusní, elegantní, nadčasové a vydrží

Rozhodli jste se pro rekonstrukci domu i s výměnou podlahy? Nevíte, jakou podlahu zvolit? Zkuste kámen. I když se může kamenná dlažba na první pohled zdát studeně, stane se nejluxusnější částí vašeho domu.

Podlaha je významnou součástí každého interiéru, její výběru byste proto měli věnovat dostatečnou pozornost. Dlažba v interiéru musí lahodit oku a měla by se snadno čistit i ošetřovat. Všechny tyto aspekty splňuje právě kámen. Je nejstarším stavebním materiálem vůbec. Kámen je přírodní materiál, který vyzařuje majestátnost a stálost, nejvíce se používá v bankách a státních institucích. V domech pro bydlení se používá méně často, ale v poslední době se jeho oblíbenost stále zvyšuje.

Žádný kámen není stejný. Proto se kamenné podlahy pyšní svou originalitou. Kamenné materiály nikdy nevyjdou z módy. Nemusíte se tedy obávat, že za deset dvacet let budete podlahu znovu měnit. Moderní budou vždy.

Ne všechny materiály se na podlahu dají použít, podmínkou je dobrá odolnost při používání, kterou mají většinou spíše horniny vyvřelé a přeměněné. Právě přeměněná hornina mramor je nadčasovým materiálem, který se používá již staletí. Leštěné mramorové dlaždice jsou vysoce odolné a snadno udržovatelné. Opravdu dlouhotrvajícím kamenem je žula, která je o něco levnější než mramor. Stejně tak křemenec je téměř nezničitelný, proto se používá hlavně do chodeb nebo jako dlažba na schody.

V současnosti trendy přejí návratu k přírodě a jsou hitem spíše méně leštěné více přirozené povrchy, které nepůsobí tak odtažitě a chladně jako leštěné dlaždice


Břidlice - středně tvrdá hornina, která se těží i u nás. Díky puklinám lze snadno štípat na tenké desky, nikdy nemá stejnou velikost. Používá se hlavně na vnější dlažby.


Žula - má krásnou, barevnou kresbu. Je velmi odolná a přitom docela snadno zpracovatelná. V interiéru je vhodná nejen na podlahu, ale i například jako kuchyňská deska. Pro svou odolnost je nejpoužívanějším kamenem.


Pískovec - kámen s příjemnou zrnitou strukturou a teplými pastelovými barvami. Je velmi tuhý a tvrdý. Můžete ho také použít v interiéru i exteriéru.

Tipy pro Vás: