E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

 Filter

Produkt

Barva

Tloušťka v cm

Průměr v cm

Měrná jednotka

Přírodní kámen ke zdění

Tento typ přírodního kamene se nejčastěji využíva na stavbu suchých zídek. Kámen ke zdění je možno využít na dekorační zdi, ale i různa oplocení.

Nejčasteji používaným typem přírodního kamene pro učely zdění je právě Andezit. Díky své odolnosti, bezúdržbovosti a také vzhledu je Andezit ke zdění oblíbeným typem přírodního kamene. Jeho využití je hlavně v zahradní architektuře. Realizace přírodního kamene jsou velmi jednoduché, a právě proto si tento druh kamene získává velkou oblibu u zákazníků. Taktéž je vhodný do gabionů, které jsou v této době velmi populární.

Zídky z přírodního kamene jsou nejčastěji skládany tzv. "na sucho" - bez použití pojiva (beton,lepidlo,..). Tímto spůsobem je možno stavat zídky do výšky cca 50 cm. Nad tuto hodnotu se doporučuje používat pojivo. Suché kamenné zídky je možné vybudovat bez zakladů. Nejčastěji stačí pouze spěvněný štěrkový podklad, na který je možné sucho zídku z kamene postavit

Suché kamenné zídky je možné vybudovat bez zakladů. Nejčastěji stačí pouze spěvněný štěrkový podklad, na který je možné sucho zídku z kamene postavit

Kámen na zdění je díky své nízké ceně často používán i jako výplň do gabionů. Gabion je vyplněný kamenem ke zdění skládaným nejčastěji tzv. řemínkovo - kameny jsou skládany na sebe plochou stranou. Andezit ke zdění vyniká svou bezúdržbovostí a vysokou odolností, proto je gabion vyplněný týmto druhem přírodního kamene velmi dobrou volbou.

Suché kamenné zídky je vhodné naklonit směrem ke svahu v úhlu cca 15 stupňu, aby se dosáhlo vyšší stability a pevnosti suché zídky. Takto vystavěná zeď může za předpokladu použití pojiva sloužit do jisté míry i jako opěrná zeď.

Suchá zíďka z kamene Andezit

Suchá zíďka z kamene Andezit