E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kámen do akvária

Chcete si zkrášlit své akvárium a nevíte, který kámen je vhodný do vašeho akvária?

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Rozměr akvária = velikost kamene

Velmi důležité před vybráním vhodného kamene do akvária je zvolit správnou velikost kamene a následně jeho barvu.

Malé akvárium

Pokud máte menší akvárium, je vhodnější do něj umístit jeden kámen, solitér a při něj naaranžovat další, menší kameny. Nedoporučujeme dávat do malého akvária hodně velkých kamenů, aby měly ryby kde plavat.

Velké akvárium

V případě velkého akvária můžete své aranžérské schopnosti využít naplno. Do většího akvária jsou vhodné velké kameny, které budou rybám evokovat útesy a různé příjemné zákoutí.

Moje teritorium

Pokud máte v akváriu více druhů ryb, jsou kameny do akvária velmi vhodné, protože rybám vymezíte jejich přirozené teritoria. Také třeba kameny umístit tak, aby se v nich ryby nezaklínili a věděli z vytvořených kamenných zákoutí pohodlně vyplout.

Ilustrační obrázek

Jaký kámen do akvária?


Velmi důležité při výběru kamene do akvária je dbát na to, aby kameny neměly ostré hrany, aby se o ně ryby neporanili a mohli volně plavat. Také by měly kameny v akváriu dotvářet přirozené prostředí vašich rybiček, čili je třeba zvolit si správný styl akvária.


Vhodný kámen do akvária určíte jednoduchým octovým testem. Vezmete kámen, který jste si předem vybrali a umyli a pokapete ho octem. Pokud jste po kontaktu octa s kamenem zaznamenali nějakou reakci - pokud začal kámen šumět - je kámen do akvária nevhodný.


Nejčastěji se do akvária používají předem umyté a vyvařené kameny jako je břidlice, žula, ryolit či křemen. Určitě nedoporučujeme dát do akvária vápenec, protože vypouští do vody látky nebezpečné pro rybky v akváriu.

Ilustrační obrázek