E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Dlažba do koupelny a sprchového koutu: nebojte se přírodního kamene

Dlažba ve vaší koupelně a sprchovém koutě není jen estetickým prvkem, ale také vysoce funkční a vytěžovanou součástí této místnosti. Při výběru vhodné dlažby je nutné zohlednit několik faktorů, jako je například bezpečnost, odolnost vůči vlhkosti a snadná údržba. Při novostavbě i při rekonstrukci se jedná o jednu z nejnákladnějších místností. I když vás výběr možností a různorodých materiálů může ohromit, zde je několik základních kritérií, která je třeba při výběru dlažby do koupelny brát v úvahu

Dlažba do koupelny a sprchového koutu z přírodního kamene - ilustrační obrázek

Důležitost výběru bezpečné koupelnové dlažby

Mnoho zákazníků vybírá dlažbu primárně podle ceny a zaměří se spíše na estetickou stránku. Opomenutí některých kritérií se však později nemusí vyplatit. Při výběru koupelnové dlažby je třeba myslet také na bezpečnost. Nebezpečí uklouznutí na mokrém povrchu je v těchto oblastech vysoké, a proto je nutné vybrat dlažbu s vhodným povrchem, který je dostatečně protiskluzový i za mokra. I když se kvůli údržbě mohou zdát vhodnější leštěné a hladké materiály, s přihlédnutím k bezpečnosti se jednoznačně není třeba bát ani protiskluzové povrchové úpravy.

Údržba jako klíčový aspekt

Jak je zmíněno výše, zákazníci často upřednostňují leštěné dlažby, a to právě kvůli méně náročné údržbě. I když se leštěný povrch snadno čistí a utírá, nečistoty na něm jdou mnohem více vidět. Také je často třeba použít specifické čistící prostředky, které nezanechávají šmouhy. Naproti tomu dlažba z přírodního kamene, která je upravena například antikováním či pískováním, si stále zachovává hladký a snadno udržovatelný povrch, ale zároveň taková úprava snižuje pravděpodobnost uklouznutí. Prvním krokem ke správné údržbě dlažby z přírodního kamene do koupelny je jednoznačně i použití impregnace, která povrch ochrání a zjednoduší jeho čištění.

Materiál, který nezklame

Při stavbě i rekonstrukci se řada zákazníků snaží ušetřit, kde se dá. Nemyslí však na to, že levné materiály se opotřebují předčasně a bude třeba je měnit dříve než je tomu například u kvalitnějších a o něco nákladnějších materiálů. V konečném důsledku tedy náklady na takový materiál budou kvůli opakované výměně vyšší než při jednorázové investici do kvalitního materiálu. Dlažba do koupelny z přírodního kamene představuje spolehlivou investici do trvanlivého materiálu. Přírodní kámen je odolný a pevný a jeho povrch při adekvátním ošetření impregnací vydrží nedotčený po dlouhá léta. Navíc dlažba z přírodního kamene je mnohdy cenově srovnatelná s jinými materiály, které zdaleka nedisponují takovými vlastnostmi jako přírodní kámen. Přírodní kámen v jakékoli formě nabízí následující výhody:

- odolnost
- trvanlivost
- unikátní struktury a barvy
- přírodní materiál bez obsahu škodlivých syntetických látek
- cenová rozmanitost - od cenově dostupných po luxusní
- široký výběr druhů

Přírodní kámen si prohlédněte naživo

Pokud nemáte s přírodním kamenem ve formě dlažby a obkladu zkušenosti, při výběru pomůže také ukázka živě nebo vzorky. V prodejně Kámen Bohemia máte možnost prohlédnout si přírodní kámen nejen v „surové formě¨ na paletě, ale také přímo umístěný v ukázkách realizací ve formě různých obkladů a dlažeb. Živě se tak seznámíte s povrchem kamene a s jeho vizáží. Dovedete si tak lépe představit, jak přírodní kámen vypadá v prostoru a k jakým doplňkovým materiálům, barvám a strukturám se dá doladit. Kromě toho je na prodejně k dispozici odborné poradenství. Náš profesionálně vyškolený tým vás podrobně informuje o vlastnostech kamene, možnostech pokládky a vhodnosti umístění. Ať už tedy potřebujete poradit s výběrem dlažby do sprchového koutu nebo do celé koupelny, u nás naleznete řešení, které vám bude vyhovovat.

Kamenné dlažby a obklady vhodné do koupelny

Na co tedy nezapomínat při výběru dlažby do sprchového koutu nebo do celé koupelny?


1. Kromě vzhledu zvažte i bezpečnost – vybírejte protiskluzový povrch.

2. Informujte se o údržbě a o možnostech péče o přírodní kámen.

3. Vybírejte druh kamene, který je vhodný do vlhkého a namáhaného prostředí.

4. Před koupí navštivte showroom s vystavenými realizacemi nebo alespoň vzorky kamene, abyste povrch viděli živě.

5. Nebojte se zeptat – odborníci na prodejnách vás rádi navedou ke správnému řešení a zodpoví všechny vaše dotazy.