E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kamenný obklad v bytě

Pro každého je jeho domov něčím speciální, výjimečný, jedinečný. Staráme se něj, zkrášlujeme ho a stále hledáme něco, čím bychom ho ještě víc mohli zdokonalit. Pokud vás však už nic nenapadá, jeden tip bychom pro vás měli - kámen.

Kam se hodí? Prakticky všude.

Kamenný obklad v bytě


Kamenný obklad
je skvělý stejně do rodinného domu, jakož i do běžného panelákového bytu. Kam tedy s ním? Představte si například, že část jedné stěny ve své ložnici máte obloženou právě takovým světlejším kamenným obkladem. Atraktivní představa, no ne? Hodí se však i do obýváku, kuchyně, či jídelního prostoru. V bytě byste to však s kamenem přehánět neměli, abyste totiž nedosáhli kýčovitý efekt, respektive obložením celých stěn by se z interiéru mohla vytratit lehkost a vzdušnost.

Ideální vlastnost kamenného obkladu v bytě je ta, že se dá kombinovat nejen s moderními liniemi nábytku, ale vynikne také u zařízení starším. Stejně dobře tedy vypadá v moderním prostředí minimalistickém, jakož i v rustikálním. Skvěle ho využijete i díky jeho odolnosti vůči mechanického poškození a to například v předsíni. Rovněž velmi dobře působí, když kamenem obložíme polpriečky například mezi kuchyní a obývákem, respektive barový pult v kuchyni nebo jídelním koutě.

Jaký se vám hodí?

Pokud byste ve svém domově chtěli použít kámen na obklad stěny, nejlepší volbou pro vás by byl lámaný kámen. Jeho tloušťka dosahuje maximálně 2,5 centimetru a využijí ho i majitelé rodinných domů nebo chat, protože se velmi dobře hodí i na obklad krbů. V případě, že byste chtěli svůj interiér jen trochu zvýraznit cestou vkusné dekorace, mohli byste k tomuto účelu využít třebas obkladové pásky ze žuly. Stejně zajímavé jsou však alpský nebo formátovaný kámen a to zejména kvůli svým barevným kombinacím.