E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Amfory v zahradě

Květiny v květináčích jsou barevným designovým prvkem každé zahrady. Je na vás, zda jejich vysadíte na terase, v altánku či na schodech do domu. Amfory dokáží oživit trávník, olemovat cestu nebo zamaskovat hluchá místa.

Amfory

Amfory

Na jihu Evropy lze vidět na každém schodu, výstupku či prostranství zástupy terakotových květináčů, amfor, všech velikostí. Ibišky, buganvilea, oleandry a palmy kontrastují s bílou barvou kamenných staveb a vytvářejí spolu s nimi tu správnou jižní atmosféru. Je to krásné, a proto se květináče s letničkami, trvalkami, skalničkami a nižšími dřevinami už dávno nastěhovali i do našich zahrad a dvorů.

Amfora jako květináč

Amfora jako květináč

Mobilní květinové zátiší


K barevně výrazným solitérem vhodným do zahrady patří především balkónové rostliny - muškáty, petúnie a příbuzné surfinie, begónie a jiné. Zkuste z nich sestavit květinové zátiší. Když se vám sestava okouká, stačí je přeskupit či přestěhovat. Pro dosažení pestrosti zátiší přidejte do sestavy dřeviny - buxusy, cypřiše, bonsaje či eukalyptus.


Kameninové květináče amfory jsou zhotoveny ze směsi více druhů jílů a vypalují se při teplotě kolem 1200 C. Díky vyšší teplotě je kamenina nenasákavá a mrazuvzdorná.


Naše společnost Kámen Bohemia nabízí kompletní realizace z kamene s využitím různých zahradních prvků.