E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Přírodní kámen v interiéru

Jedním z nových trendů v bydlení je i návrat k přírodním materiálům. Mezi takové materiály bezpochyby patří i kámen. I proto je možné kámen v různých podobách stále častěji vidět v našich příbytcích. Dodá našemu bydlení dotek přírody a ozvláštní jednotlivé části bytu či domu.

Přírodní kámen v interiéru

Na některé působí kámen chladným dojmem, a tak si jen těžko dokáží představit mít kámen v interiéru. No tento pocit chladu, který kámen vyvolává, se dá snadno "oklamat". Zpravidla si do interiéru kámen nedáváme v příliš velkém množství, tedy například neobložíme ním všechny stěny obývacího pokoje, ale používá se spíše v umírněném množství. A právě ten správný poměr mezi kamenem a jinými prvky je důležitým kritériem pro to, abychom z kamene v interiéru měli dobrý pocit. Rovněž volba toho správného odstínu kamenných prvků je předpokladem pro naši spokojenost.

Různé podoby kamene v našich příbytcích

Kámen si do našich interiérů můžeme začlenit několika způsoby. Tradičně se využívá kámen na obložení krbu v obývacích pokojích. Však kromě toho zajímavě vypadá i obklad z kamene na jedné ze zdí obývacího pokoje (často stěna za sedačkou) nebo také za televizorem. Okraje mohou být rovné, ale také nepravidelné, což dodá kamennému obkladu netradiční vzhled.

Stále častěji si kámen razí cestu i do našich koupelen. V módě jsou kamenem obložené vany, umyvadla z kamene, ale populární je i kamenná podlaha či kamenné obkladačky.
Kámen se vyznačuje vysokou odolností a dlouhou životností, takže do koupelny je to skutečně vhodný materiál.

S kameny se v klidu můžete vyhrát i v kuchyni. Pracovní deska z přírodního kamene, kamenná podlaha nebo opět obkladačky z kamene - to vše lze v kuchyni využít. Třeba stěna obložená kamenem v kuchyni dodá této místnosti zajímavý a netradiční vzhled.

Kámen si najde místo také v halách, jídelnách či v ložnici. Všude je prostor na nějaký ten kamenný prvek, který při vhodném použití opravdu vyčaruje originální atmosféru.

A pro ty, kteří si zakládají na přirozeně laděném interiéru, je přírodní kámen prvkem, který by v jejich obydlí prostě neměl chybět.