E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Okrasný kámen dodá zahradě výjimečnost

Valouny, kameny, solitérní balvany - kámen v jakékoli podobě jednoduše do zahrady patří. Vhodným výběrem a správným umístěním dokážeme vytvořit skvělý kontrast s živými rostlinami, dodáme zahradě energii a nevtíravý vzhled.

Okrasný kámen v skalce

Okrasný kámen v skalce

Začněte od cestičky


Lámete si hlavu jak jednoduše vytvořit cestičku nebo chodník v zahradě? Právě v tomto případě je ideální volbou kámen. Pro úhlednou zahrádku se perfektně hodí cestička z drobných kamínků, do které jsou vsazeny větší kameny. Pokud se rozhodneme pro tuto variantu, pak musíme vyhloubit cestičku cca 20 cm. Na spodek dáme textilii zabraňující prorůstání plevele a na vrch rozložíme dostatečnou vrstvu kamínků. Pokud plevel přece jen přeroste, použijeme vhodný přípravek proti plevelům.


Pokud zvolíme jen nášlapné kameny vsazeny do trávníku (šlapáky), je ideálně je ukládat před vysazením trávníku.

Chodník ze šlapáků

Chodník ze šlapáků

Kámen jako doplněk jezírka

Jezírka jsou v kurzu a málokterý majitel si dokáže okolí jezírka bez dekorace v podobě kamene představit. Je jedno, zda jsou to solitérní (samostatně stojící kameny) nebo drobné kamínky, které zdobí jeho okolí. Mimořádně působivá je kombinace několika velikostí kamenů. Povrch kolem jezírka je zpravidla vysypaný pískem. Pro svou jedinečnost, styl a symbol stálosti je okrasný kámen velmi vhodný jako dekorace nejen pro zahradu, ale stále více se začíná využívat i v interiéru.

Kamenná skalka

Kamenná skalka