E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Pouštní růže

Přírodní kámen do okrasné skalky prostě patří. Nejrůznější druhy kamene dokáží ve spojení s rostlinami vytvořit opravdu kouzelné architektonické zákoutí. Specifické kouzlo dodá vaší zahradě kámen pouštní růže.

Kamenná bytová dekorace

Kamenná bytová dekorace

Co je Pouštní růže?

Nezaměnitelný tvar pouštní růže připomíná živou kvetoucí růži. Jak již název napovídá, pouštní růže má svůj původ v pouštních oblastech. Vzniká krystalizací na poušti za zvláštních podmínek. Tento přírodní kámen je sádrovec a je tvořen originálním shlukem působivých krystalů.

Kde pouštní růži využít?

Přírodní kámen pouštní růže je velmi oblíbená a využívá se hlavně v okrasných skalkách jako efektní solitér. Menší pouštní růži můžete do skalky doplnit tak aby působila nenápadným, ale zajímavým dojmem. No můžete zvolit i podstatně větší pouštní růži a dosáhnout tak atmosféru s kouskem exotiky, přičemž vám bude v skalce převládat teplá písková barva.

Pouštní růži můžete dokonce použít jako "obrubník" vaší zahradní skalky. Takový obrubník působí esteticky a zároveň plní i funkční úlohu, protože skalka je takto jednoduše opticky oddělená od travnaté části zahrady.

Pokud se ale nebojíte trochu experimentovat pouštní růži můžete využít i jako originální květináč pro drobné sukulenty - skalničky. Do přirozeně větších mezer, kterými se pouštní růže vyznačuje, vysadíte menší skalničky. Proces vysazování je opravdu jednoduchý. Stačí vzít skalničky i s kořenem a jednoduše ji vložit do otvorů pouštní růže. Skalnička by měla být menších rozměrů, aby se vešla do mezer pouštní růže. Na závěr můžete skalničku v pouštní růži jemně polít vodou. A je to.

Mohlo by sa vám líbit: