E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Mramor

Přírodní kámen mramor

Mramor (krystalický vápenec) je hornina, která obsahuje více než 95 % kalcitu. Přimíšeny mohou být jílové hmoty, různé nerosty (grafit, limonit,hematit aj.) i organické látky, které původně bílý mramor zabarvují. V širším slova smyslu se slovem mramor označuje každý vápenec, který se dá leštit. Bílý mramor, jako je kararský, byl velmi ceněným materiálem pro sochaře již od starověku. Dobře se opracovává (stupeň tvrdosti 3), je relativně izotropní, homogenní a odolný proti otřesům při opracovávání. Lom světla v kalcitových krystalech způsobuje „voskový“ vzhled povrchu a sochám dává dojem živého těla.

Přírodní kámen mramor ma široké využítí. Nejčastěji sa využívá jako dekorační prvek zahrad ve formě štěrků nebo valounů. Využití najde i jako dlažba a obklad do interiéru i exteriéru. Přírodní kámen mramor je oblíbený hlavně díky jeho luxusnímu vzhledu, ale i vlastnostem. Mramor je hornina s vysokou odolností a tvrdostí. V naší nabídce naleznete několik různých druhů mramoru. Od typicky bílého mramoru až po mramor který je zbarvený do růžova nebo do šeda.

Mramor použitý jako dlažba nebo obklad

Mramor je jedním z nejznámějších druhů přírodního kamene. Díky jeho fyzikálním vlastnostem jej lze využít jako dlažbu i obklad. V naší nabídce jej naleznete například ve formě formátované dlažby nebo obkladu.

Díky povrchové úpravě antikováním má jemně drsný povrch. Je tedy možné použít jej na terasu nebo ik bazénu, v kombinaci s bazénovým lemem.

Dekorační mramor do zahrady

Oblíbenou klasikou je mramorový štěrk nebo oblázky, které se často používají jako do skalky, na chodníky, kolem rostlin nebo stromků nebo jako doplněk k rostlinkám do květináče. Novinkou v naší nabídce jsou i dekorační mramorová „vajíčka“. Tyto velké oválné dekorační valouny jsou skvělým estetickým doplňkem do interiéru i do exteriéru. 
Mramor v tomto opracování se dobře kombinuje s jinými druhy přírodního kamene a je téměř bezúdržbový.

Tyto mramorové dekorační valouny najdou využití v zahradní architektuře při tvorbě ozdobných zahrad či skalek. Díky svým elegantním tvarům a povrchové úpravě se skvěle hodí i do interiéru.