E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Obklad mozaika - Široké využití v domácnosti

Mozaika obklad, dědictví starověku, je stále in. Ornamentální výzdoba sestávající z drobných kamenných a skleněných kostek upevňovaných do měkké malty či tmelu si našla široké uplatnění. Od zahrady až po koupelnu.

Obklad mozaika z přírodních kamenů

Z přírodních kamenů se nejčastěji vytváří samostatný vzor mozaiky a vsází se do větších ploch, ojediněle se používají vzory velkých formátů, které se dají použít pro celou místnost. Obecně platí, že mozaika obklad z přírodního kamene je dražší a to nejen díky samotné surovině, ale i kvůli zpracování. Po opracování se kámen skládá do požadovaného obrazu, práce se provádí ručně a to produkt zdražuje. Kameny, které jsou porézní a měkké (např. mramor) se musí po položení speciálně ošetřit, aby se prodloužila jejich životnost a užitné vlastnosti. V některých případech se používá i speciální povrchová úprava navozující dojem opotřebovanosti.

kamenný obklad mozaika

Ohurujúca technika

Malé barevné plochy nápaditě inovují interiér. Připomínají dětskou skládačku. Nikdy nevíme, jaký motiv se nám podaří zachytit. Mezi nejznámější se právem řadí mozaiky v italské Ravenně z 5. a 6. století. V období antiky se mozaiková výzdoba uplatňovala především na podlahách. V současnosti je jejich využití mnohem širší. V domácnosti obzvlášť.

Umění na stěnách - obklad mozaika

Umělecký prvek se rychle stane středem pozornosti. Nejčastěji se s nimi setkáváme v koupelně. Občas se stane, že se neumíme rozhodnout mezi kamennými mozaikami a keramickými obklady, které drží krok s posledními trendy. Obklad mozaika představuje osvědčenou klasiku, která tak brzy nevyjde z módy. Drobné kamínky se dají jedinečně barevně nakombinovat.

Nevšední nápad, strop

Designéři a umělci jsou obdařeni takovou fantazií, že jim napadlo mozaiku umístit i na strop. Avšak nejedná se o pravidlo. Valená klenba přijme tuto techniku přirozeněji než rovný strop. Pokud by nás tento nápad oslovil a nevíme si s ním rady, raději se obraťme na profesionály, který rozhodnou o tom, zda se jedná o dobrý nápad, nebo ne. Elegance má různé podoby.

Poměrně snadná údržba

V závislosti na vzoru můžeme mozaiku použít i v takových místnostech jako je ložnice či obývací pokoj. Decentně ní vyzdobíme část stěny, o kterou se nemusíme starat a pravidelně malovat. Navíc se mozaiková stěna snadno udržuje. Stačí po ní projít vlhkou utěrkou a rázem z ní odstraníme prach, případně jiné nečistoty podobně jako se nám to daří v kuchyni.


Kdo já fanouškům tapet, má nad čím začít uvažovat. Mozaika obklad z kamene představuje dokonalou alternativu. Obklad mozaika je vhodná jako obklad stěn pro interiér a exteriér.