E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kamenné zástěny z kamene

Kámen stejně jako dřevo jsou základní přírodní materiály, které provázejí člověka od jeho úplných počátků a nyní se ve velké míře vracejí do moderní architektury. Jsou populární díky své odolnosti, snadné údržbě, kvalitě a dostupné ceně. Kamenný obklad v interiéru přináší nejen pocit luxusu, ale symbolizuje i návrat k přírodě a kořenům člověka. Interiérový obklad zaručuje zvýšení atraktivity prostoru, zvýrazňuje estetiku a zaručuje elegantní a stylový vzhled.

Kamenné obklady v interiéru

Kamenný obklad interiér

Obkladové kameny do interiéru jsou dostupné ve velkém množství barev a variací, které se dobře kombinují s ostatními prvky prostoru. V současnosti je přírodní kámen populární zejména jako obklad na stěnu v různých formách. V interiérech se nejčastěji používají mramorové a travertinové obklady, ale setkáváme se i s pískovcem, žulou, břidlicí či vápencem. Přírodní kámen efektně dotvoří každou místnost. Výborně se hodí do moderního interiéru, ale také vynikne i při rustikálním zařízení.

V interiéru se obklady z přírodního kamene často využívají jako obklady do kuchyně ve formě kuchyňské zástěny, na obložení barového pultu nebo jídelního koutu. Přírodní kámen představuje i cenově dostupné řešení pro obklad na krb. Kámen je nehořlavý a proto i bezpečný na obkládání krbů. Působí elegantně a promění každý krb na stylovou dominantu místnosti. 

Kámen jako zástěna do kuchyně 

Kamenné obklady v koupelně jsou efektní a přitažlivé i díky snadné údržbě a odolnosti proti zvýšené vlhkosti a vodnímu kameni. Na ochranu před vodou a nečistotami se obkladový kámen v koupelně nebo kuchyni doporučuje ošetřit speciální impregnací na přírodní kámen.

Na trhu je několik impregnací a jsou navrženy speciálně pro přírodní kámen, jeho ochranu před vodou, mastnotou a nečistotami, impregnace na zvýraznění barvy případně lesku. 
Velké oblibě se těší stejně zapracování přírodního kamene do obýváku nebo haly. Kamenný obklad dokonale dotvoří interiér v podobě obkladu na stěnu za televizorem, při obložení sloupů, schodišť. 

V kuchyni zástěna z přírodního kamene vytváří velmi přirozený a moderní prvek spolu s dřevem kuchyňské linky. Použití kamenné obkladu v kuchyni se není třeba obávat. Stačí použít zdraví neškodné impregnace, které ochrání kámen před vsakováním nečistot a obklad je možné ošetřovat běžným způsobem.

Obkladový kámen nabízí spúsob jak jednoduše, přitažlivě a na dlouhou dobu zvýšit atraktivitu místnosti. Kresba každého kusu kamene je unikátní barvou i strukturou, a proto přináší do interiéru originálnost. Dobře se kombinuje s kovovými, skleněnými či dřevěnými prvky, což z něj dělá přitažlivou a nezastupitelnou surovinu při dotváření interiéru.

V našem sortimentu přírodního kamene naleznete kamenné obklady vhodné do interiéru:

Kamenný obklad SNOWFLAKE

Řezaný kámen nepravidelných tvarů vhodný jako obklad do interiéru i exteriéru. Využívá se hlavně na obložení stávajících zdí, stěn nebo obklad na fasádu, či zahradní zídku. 

Kamenný obklad SAHARA

Řezaný přírodní kámen nepravidelných tvarů vhodný jako obklad do interiéru. Stěna s použitím toho obkladového kamene působí, jakoby byla vystavěna z kamene. Čím dál více se tento kámen využívá jako moderní architektonický prvek.

Obkladový kámen RIVER STONE

Tento přírodní obklad můžeme využít jako: obkladový kámen, kámen na fasádu, obklad na krb, kámen na sokl, kámen na zeď.