E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Vertikální zahrada - suchá zídka z břidlice

Nasucho uložená zídka je krásnou součástí nejen přírodních zahrad. Sestavujeme ji z kamenů kladených na sebe bez použití malty či jiného pojivového materiálu.

Nejlepším materiálem pro stavbu je přirozeně plochá břidlice. Takové suché zídky jsou velmi dekorativní, mohou ohraničovat například vyvýšený záhon, případně mohou stát v zahradě samostatně. Díky způsobu, jakým jsou zídky postaveny, nemohou být příliš vysoké, optimální výška je do jednoho metru.

Plná krása suché zídky vynikne až se sazenicemi. Kamenné zídky jsou v podstatě vertikální skalky se skalničkami, které poskytují opravdu nádherné divadlo. Suchý zídka lze nejsnáze osadit už při stavbě, pak musí být stejně jako zásoba kamenů připraven i rostlinný materiál.

I běžný kamenní zídku lze oživit rostlinami

Mohou mít nejrůznější provedení a význam mají zejména v případě svažitého pozemku (lze použít suché zídky, jejichž kameny jsou ukotveny přímo ve svahu). Kamenní zídka umožňuje vysazování jen na svém vrcholu, ale ve většině případů vypadá lépe, pokud je zídka vysazená vegetací. Zjemní to jeho kontury a celková stavba následně lépe zapadne do okolního prostředí.

Vybírejte kameny do vertikální zahrady

Kameny pro nejrůznější použití v zahradě do skalky, jako dekorační plochy a zídky či samostatné solitéry od Kámen Bohemia: