E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kamenná dlažba do interiéru i exteriéru

Kvalitní povrch, estetický dojem a nadčasový design - to je kamenná dlažba. Široká škála druhů a formátů umožňuje jeho umístění do interiéru i do vnějších prostor. Díky svým fyzikálním vlastnostem je nenáročný na údržbu. Podle svých preferencí si můžete vybrat různé formáty a barevná provedení – ať už formátované a povrchově opracované mozaiky do interiéru nebo přírodně vypadající nepravidelné formáty do venkovních prostor.

Venkovní dlažba i vnitřní dlažba z kamene 

Kámen je jedinečný materiál pro dlažbu a obklady. Kamenické řemeslo má stále svoji prestižní hodnotu a můžeme s určitosti říci, že tato hodnota ještě poroste. Například venkovní dlažba, tedy kamenná dlažba pro použití v exteriéru, je realizována všude tam, kde máte zájem o kvalitu, trvanlivost a vysokou estetickou hodnotu. Mnohá ​​města se pro realizaci dlažby náměstí vrací k tomuto druhu materiálu. Dalšími realizacemi pak může být dlažba na terasu nebo zahradní chodník. Důvodů, proč patří kamenné dlažby, ať už do exteriéru nebo interiéru k těm nejlepším je více. Přírodní kámen vyniká vysokou kvalitou, odolností, pevností a stálobarevností.

Dlažba vytvořena z přírodního kamene nikdy nebude mít jednolitou barevnost, ale možná s ní vytvořit velmi efektní prostor. Každý nařezaný kus je totiž originálem, který vytvořila příroda. Při použití je však třeba počítat s tím, že kamenná dlažba díky své textuře působí nesourodě a velmi výrazně určuje charakter interiéru.

Kamennou dlažbu není proto vhodné kombinovat s více strukturovanými materiály. Dlažby z kamene se dají brousit a leštit nebo se jim může ponechat přírodní povrch. Na jejich konečné úpravy se používají různé druhy impregnací, které snižují nasákavost kamene a zvyšují jeho lesk.

Kamenná dlažba do interiéru i exteriéru

Venkovní kamenná dlažba - ilustrační obrázek

Barevnost a pestrost

Venkovní dlažba není jako oblečení od módní značky, která uvádí novou kolekci 4-krát ročně. No i dlažba do exteriéru, tak jako dnes prakticky všechny věci, podléhá módě. A v současnosti je v módě pestrobarevnost. Ostatně, každý jistě chce, aby dlažba dotvořila okolí domu do příjemného a harmonického prostředí, ve kterém se bude cítit dobře. Proto je důležité zvolit si takového dodavatele, u kterého si můžete vybírat ze široké palety barev a odstínů. Pestrá škála barev vám umožní zahradní chodníčky, terasu či okolí bazénu perfektně sladit s fasádou vašeho domu i s barvou a stylem plotu.

Díky osobitému vzhledu kamenná dlažba velmi výrazně ztvárňuje prostor. Trendem je velkoformátová dlažba, která se vyjímá zejména ve velkých vstupních prostorách. Přestože kámen s vysokým leskem působí elegantně, do vstupních prostor je kvůli bezpečnosti vhodnější drsná povrchová úprava. Kámen má matnější vzhled s výraznější texturou a při styku s vodou neklouže.

Štípané nebo lámavé kameny se v závislosti na tloušťce a rovnosti nejčastěji používají jako obkladové kameny, případně na pokládku dlažeb z přírodního kamene. Štípaný kámen menší tloušťky (obvykle 1-3cm) je vhodné použít jako obklad na stěnu, sokly či obklad na fasádu.

Hrubší kámen (od 2cm) se používá pro venkovní dlažby. Přírodní kámen vytváří mrazuvzdornou dlažbu, která dobře odolává výkyvům počasí, dlouhodobému působení mrazu a povětrnostním podmínkám. Kamenná dlažba vyžaduje minimální údržbu, je odolná vůči poškození otěrem a působení chemikálií. Mezi nejčastěji používané přírodní kameny patří andezit, pískovec a vápenec.

Vápenec je dobře opracovatelný kámen a proto se využívá hlavně jako obkladový kámen na fasády, ale i na  dlažbu. Obecně se považuje za relativně měkčí a nasákavější kámen, proto se doporučuje jeho impregnace.


Kamenná dlažba pro nadčasový interiér

Přírodní kámen ve formě obkladů a dlažeb je tradiční materiál, v interiéru i exteriéru působí velmi přirozeně a zároveň stylově. Představuje efektní, vysoce kvalitní řešení, které je navíc cenově dostupné pro každou domácnost.

U tak trvanlivého materiálu jako je kámen doporučujeme zvolit nadčasový design, díky kterému zůstane váš interiér stylový i při změně nábytku, obkladů či použitých barev. Dlouhodobě naši zákazníci vybírají pro dlažbu do interiéru právě travertinové či mramorové mozaiky, které jsou praktické pro údržbu, vynikají unikátním a nadčasovým designem a jejich neutrální barvené odstíny umožňují bezproblémové doladění interiérového designu.