E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Použití kamenné dlažby v zahradě

V zahradě se bez zpevněných ploch téměř neobejdeme. Venkovní dlžba najde své hlavní využití na terase, pod pergolou, kolem bazénu, nebo na místě kde chceme odpočívat.

K jakému účelu se dlažba v zahradě používá


Kamenná dlažba se v zahradě používá k různým účelům. Zpevněné plochy představují ideální povrch pro zahradní terasu na položení zahradního nábytku. Vše bude stát na rovné ploše a nohy nábytku se na nám nebudou bořit do trávníku.

S kamennou dlažbou se můžeme navíc dobře vyhrát a vytvářet krásné vzory, či mozaiky. Venkovní dlažba z kamene může být použita na plochu pochůzných cestiček. Velkou výhodou kamenné dlažby je, že se dobře čistí a je téměř bezúdržbová (po správné impregnací). V nabídce jsou různé druhy kamene, různých tvarů a velikostí. Z nabídky si vybere každý.

Typy venkovní dlažby

Při výběru dlažby na použití v zahradě se řídíme vlastním vkusem a stylem místa, kde bude dlažba použita. Ve venkovských zahrad se častěji používá neformátovaný dlažba přirozených tvarů a barev Pro městské a moderní zahrady můžeme vsadit na čisté linie a jednoduchost. V současné době je velmi moderní velkoformátová pravidelná dlažba a šedé odstíny.

Výhody venkovní dlažby z kamene

Kámen je krásný, autentický a jeho zbarvení a kresbám se nevyrovná ani ta nejlepší napodobenina. Nejčastěji se pracuje s pískovcem, vápencem, břidlicí, porfyr, travertinem a andezitu. Povrchová úprava může být různorodá. Ve venkovských zahradách se nejčastěji setkáme s pískovcem. Pískovec je měkký a zpevněné plochy či cesty s ním můžeme snadno tvořit sami. V nabídce můžeme najít i broušený či leštěný povrch kamenů. Hladká úprava se lépe hodí tam, kde plánujeme umístit zahradní nábytek. Na hladké ploše je všechno stabilnější.