E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Okrasná zahrada z kamenů

Kameny a skály hráli v mytologii důležitou roli. Byly symbolem síly, nezlomnosti ducha, stálosti, pevnosti a i v současnosti se o nich mluví jako o nevyčerpatelném zdroji energie. Pokud máte okrasnou zahradu, kameny by vám v ní neměly chybět.

Zakomponovat kameny do designu zahrady není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. K určitým druhům kamenů se hodí pouze některé rostliny a navíc jistě chcete, aby byl vzhled zahrady vyvážený, musíte najít vhodné místo, kde kompozice opravdu vynikne.

Výběr kamene

Vybrat si ten správný kámen je opravdu klíčové. Můžete ho pojmout jako solitér a v tom případě bude středobodem vaší kompozice. Kolem něj můžete poklást vysazené nádoby. Pokud si vyberete kámen vysoký a členitý s puklinami, můžete do nich zasadit keře nebo květiny. Máte ale také možnost zvolit si kamenů několik a vytvořit něco jako zátiší nebo kamenný záhon.

Umístění kamene

Před instalací kamene je nutné vyhloubit jámu, která bude mít asi tak 45 - 50 centimetrů. Její zadní strana, o kterou se bude kámen opírat, by se měla kopcovité zvažovat dole. V případě nějakých větrných kalamit, zůstane kámen na místě. Pokud by stál kolmo, mohl by se při velkém tlaku větru pohnout.

V okrasné zahradě by kameny neměly chybět. Dodávají její styl a jedinečnost. Tak jako každý kámen je originál, stane se jím i vaše zahrada.