E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Sypané kamenné ploty - Gabiony

Gabion je pevný a může být navržen tak, aby byl atraktivní materiál pro stavbu designových plotů, opěrných zdí, laviček a jiných konstrukcí. Prohlédněte si všechny tyto nápady na gabionové stěny a ploty.

Zatímco gabionové ploty nebo stěny mohou být levné, cílem je ukázat vám, že gabionové stěny, ploty a jiné konstrukce mohou vypadat opravdu fantasticky. Existuje tolik různých designů, které můžete začlenit do své gabionové stěny nebo plotu, neboť se jedná o velmi flexibilní typ konstrukčního materiálu a koncepce k použití.

Nejdříve byly gabionové ploty a gabionové opěrné stěny známé hlavně jako opora svahů při silnicích a dálnicích. Postupně si ale našli cestu i do běžných obydlí, kde jsou často využívány jako masivní a kvalitní oplocení, kombinované se zelení. Velkou výhodou je možnost použít různé typy výplně do gabionového plotu, případně konstrukci zkombinovat se dřevem nebo jiným materiálem. Gabionové ploty si rychle získaly na popularitě i díky tomu, že lze jejich funkci oplocení zkombinovat i s možností zpevnit svah nebo oddělit jednotlivé celky na pozemku.


Kromě gabionových plotů lze z gabionů vystavět například estetické kaskády v zahradě. Oblíbeným využitím je i originální zahradní nábytek ve formě lavic, stolů z gabionů nebo i dekorativních gabionů, které lze použít jako květináče.

Gabionové stěny a Nápady na ploty (fotogalerie)

Gabion se používá k vytváření zdí a plotů všech typů. To zahrnuje ploty na ochranu soukromí, běžné ploty a zahradní ploty. Používá se i v opěrných stěnách. Tady je obrovská sbírka příkladů gabionových stěn a plotů.