E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Obkladový kámen v interiéru

Pro někoho drsný, jinému padne jako ta nejpřirozenější dekorace. Kámen nepatří jen do srubů a starobylých domů. Své místo si našel i v řadové výstavbě s stále více dokáže konkurovat i omítkám v běžných panelácích. Je jen na vaší fantazii a chuti, zda se necháte unést pravou břidlici, lícovou cihlou, nebo umělým, ale odolným kamenivem.

Centrum místnosti

Radami designérů se čas od času opravdu vyplatí řídit. Po jejich zásahu dostane i běžné obydlí punc mistrovského díla. V souvislosti s kamennou zdí, nebo výklenkem radí jediné, postavit ho jako centrum místnosti, jako její pomyslný obelisk. Tehdy nejenže vynikne jeho krása, ale bude působit nenuceně a atraktivně.

Teplo kamene

Pokud jste se rozhodli pro kámen, je důležité mu přizpůsobit i celkový vzhled místnosti. Obkladový kámen nepůsobí špatně v kombinaci s ničím, ale není příliš vhodné vtěsnávat ho do místnosti s ultra moderním a přetechnizovaném stylem. Naopak, kámen je vysoce vhodný ke krbům a je jedno, jestli bydlíte ve starém srubu, nebo jste si vykouzlili podmanivou atmosféru ohně v bytě. Bio krby zavěšené přímo na kamenné zdi potěší pohled, rozehřejí pokoj a patří k sobě jako vidličky a nože.

Umělý, či přírodní?

Dnes již mnoho rodin neřeší otázku, zda kámen ano, nebo ne. Podstatou je, zda vsadit na umělý, nebo ten z přírody. Pokud si přejete obložit a ozdobit jen malé části bytu, je samozřejmě ideální investicí kámen umělý. Jeho aplikace je jednoduchá a skvěle vyniká i v menších prostorech.

Osvětlení a oblouky

V poslední době se ke kameni začalo dodávat i atraktivní světlení, které ještě více podtrhne jeho krásu. Ať už se rozhodnete pro směrování lampiček ze stropu, nebo si necháte osvětlit kamenné pásky a oblouky kolem přechodů speciálními diodami, efekt bude po setmění podmanivý. Obdivovali jste moderní filmové domy? Můžete si být jisti, že minimálně kombinace světla a kamene je již mezinárodní a zabydlet se může i ve vašem obýváku.

Velikost rozhoduje

Jakou barvu, kde a kolik obkladu chcete, vám neřekneme. Víme ale doporučit základní zásadu tvaru a velikosti jednotlivých segmentů. Do menších interiérů a bytů se hodí varianty bledší, z menšími úlomky. Alternativou je i lícová cihla, která může být pěknou ozdobou v moderně zařízeném obývacím pokoji a ještě více v kuchyni. Oblázky a velké úlomky nechte na velkometrážní místnosti, kde vyniknou v rozsahu a nebudou působit příliš hrubě.

V našem internetovém katalogu přírodního kamene naleznete kamenné obklady a obklady do interiéru a exteriéru z přírodního kamene:

Obklad z přírodního kamene vhodný do exteriéru i interiéru. Kamenný obklad mozaika se doporučuje hlavně do koupelen, na obklady stěn, velmi dobře se kombinuje s materiály jako dřevo, nerez ale i keramika.

Přírodní obkladový kámen, představuje formátovaný kámen řezaný na požadované rozměry. Takto formátovaný obklad z přírodního kámene je vhodný na venkovní obklady, fasádní obklady, interiérové kámenné obklady, kámenné ploty, kámen na sokl, obklad krbu a podobně.

Kamenný obklad interiér  - sekané pásy z přírodního kámene Mramor, mají hlavně využití jako obklad krbů, interiérových obkladů, různých tipů fasád či zahradních zídek.