E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kámen jako stavební materiál

Přírodní kámen nevyniká pouze svou jedinečnou barevností a nenapodobitelnou strukturou, ale hlavně svou kvalitou a odolností. Kámen lze využít jako obkladový materiál, ať už do exteriéru nebo interiéru.

Přírodní kámen se osvědčil nejen pro svou kvalitu, ale i všestranné využití. Obkladový přírodní kámen se používá nejen k obkládání soklů, popřípadě celé povrchové úpravy domu, plotů, komínů, krbů a ale není nic neobvyklého, pokud přírodní kámen najdeme i v interiérech.

Při obkladu stěn dokáže přírodní kámen dokonce ve spojení s izolační vrstvou a vzduchovou mezerou zlepšit tepelně izolační vlastnosti zdiva a tak šetřit energií. Můžeme téměř s jistotou říci, že každý jeden kus přírodního kamene já originál, a nenajdeme dva stejné kameny.

Pokud použijeme jako obklad přírodní kámen svou volbu určitě neprohloupíte. Svou kvalitou nám poskytuje všechno to co od obkladu můžeme očekávat. A proto si na své přijde i ten nejnáročnější zákazník.

Přírodní kámen často najdeme v nepravidelných tvarech. Tyto nepravidelné tvary získáváme štípáním. I pro to jsou nejvhodnější pro použití obkladů ať už v exteriéru nebo v interiéru.

Nejpoužívanější typy přírodního kamene:

Přírodní kámen Andezit v přírodě najdeme ve velmi pěkných tvarech. Najdeme ho v barvě šedo-hnědé až rezavě-hnědé barvě. Obklad i dlažba tak působí velmi tajemně, elegantně, jemně. Andezit má vynikající vlastnosti, vhodný zejména pro venkovní dlažby z kamene. Tento přírodní kámen je velmi oblíbený a vyhledávaný u zákazníků.

Přírodní kámen Travertin je v přírodě velmi pěkný, odlišuje se barvou, žilami jiných hornin a póry. Travertin má své využití jako obkladový materiál nejen v koupelnách, kuchyňském prostředí ale i jako nábytek do exteriéru, např. fontány, lavičky a jiné.

Přírodní kámen Pískovec je jako materiál velmi oblíbený pro svou odolnost ale i širokou barevnou použitelnost.

Kámen v zahradě lze použít v té nejrozličnější podobě. Mezi atraktivnější způsoby využití však určitě patří pásové kamenné obklady stěn či okrasných zídek. Zajímavé a nevšední prvky v zahradě jsou také vykládané kamenné mozaiky z různobarevných oblázků či lámaných kousků mrazuvzdorných dlaždic.