E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Výběr venkovní dlažby - mrazuvzdorná dlažba na terasu

Terasy nám ve městě i na venkově zpříjemňují bydlení. Základem pro to, aby odolaly střídání teplot, dešti, sněhu i slunci, je kvalitní venkovní dlažba. Poradíme, co byste měli vědět, než se pustíte do pokládání nebo kde by se mohly objevit problémy

Ilustrační obrázek

Aby venkovní dlažba sloužila po generace, podobně jako kámen, zaměříme se zásadně na dlažbu mrazuvzdornou, oděruvzdorné a ve vlastním zájmu i protiskluzovou. Vyplatí se investovat do materiálu odolného rozmarům počasí, který navíc zvýší i naše bezpečí.

Co by vnější dlažbě nemělo chybět


Položit na terasu venkovní dlažbu je dobrou volbou, pokud od povrchu vaší terasy očekáváte praktičnost a cenovou dostupnost. Venkovní dlažba na terasu perfektně zpevní povrch, terasa ihned lépe vynikne v terénu vaší zahrady, v létě bude z rozpálené dlažby dlouho do noci sálat teplo a také se vám na dlažbě bude lépe manipulovat se zahradním nábytkem. Zároveň se vyhnete problému vyšlapaných cestiček a zničené trávy pod stoly a židlemi.


Další důležitou vlastností dlažeb určených do exteriéru je otěruvzdornost. Prodlužuje životnost dlažby - ta se méně opotřebí a znečistí. Dlažbu může poškodit nejen množství procházejících lidí, ale venku hlavně písek, drobné kamínky i jiné nečistoty.


Posledním významným kritériem z hlediska funkčnosti jsou protiskluzové vlastnosti dlažby. Keramické dlaždice glazované speciálními protiskluzovými glazurami a reliéfy zajistí větší bezpečnost v prostorách, jakými jsou vlhké venkovní terasy a balkony nebo zádveří, kde hrozí uklouznutí. Doporučeným materiálem pro venkovní prostory jsou tedy mrazuvzdorné glazované dlaždice a formátované dlažby z kamene.


Při výběru venkovní dlažby je dobré mít na paměti i na jaký účel bude venkovní dlažba sloužit. Do prostoru před garáž vybírejte dlažbu vyšší tloušťky tak, aby unesla váhu vozidla. Naopak zase pro zahradní chodníky bude stačit venkovní dlažba s nižší tloušťkou.

Mohlo by se Vám líbit: