E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Štěrková zahrada

Štěrkové zahrady si získávají stále více na popularitě i unás. Někdo jim dává přednost, protože je viděl v japonských zahradách, jinýprotože má suchý pozemek a nechce se mu každou chvíli zalévat, další nerad sekátrávu a někomu se jednoduše líbí. Zdánlivě nepřívětivý materiál totiž dokáževnést do zahrady zajímavé momenty, nad nimiž stojí za to se zamyslet. Štěrkovázahrada vypadá dobře a vyžaduje minimum péče.

Štěrk do zahrady jako náhrada trávníku

Štěrk do zahrady jako překvapivě univerzální materiál, kterývytváří zajímavé struktury a může se stát praktickou a esteticky uspokojivounáhradou za trávník. Je relativně levný, snadno se pokládá a je ideální proplochy složitého tvaru. Vypadá zajímavě, je vhodný do téměř všech typůstylových zahrad a můžeme jej bez problémů kombinovat s jinými povrchovýmimateriály, jako je dlažba nebo cihly.

Štěrk dokáže rozdělit velkou rozlohu pevných povrchů, kteréby jinak mohly působit jednotvárné. Harmonicky spojuje zelené osázené a volnéplochy. Tvoří strukturovaný doplněk k vysazeným květem. Také z něj můžemevytvářet atraktivní vzory, a to i ty poměrně složité experimentální geometrickéobrazce, i vinoucí se cestičky v zahradě.

Barvy a struktura štěrku

Barva štěrku se mění od šedé či hnědé přes růžovou ačervenou až po bílou. I velikost se může lišit. Štěrk do zahrady se prodávátříděný podle velikosti od velmi jemných úlomků k poměrně velkým kolem 2 i vícecm. Většině potřeb na zahradě vyhovuje štěrk v rozmezí 6 - 10 mm.