E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Břidlice

Přírodní kámen břidlice

Břidlice je označení pro usazené částečně metamorfovanéhorniny s jemnou zrnitostí vzniklé z jílovců a prachovců. Obsahuje předevšímminerály biotit, muskovit a andalusit. Břidlice mívají černou až šedou barvu;vyznačují se dobrou rovinnou štěpností, takže z nich lze snadno vytvářet tenkédesky. Relativní permitivita εr břidlice je 6,5 až 7,5.

Břidlice se dříve používaly jako krytina na pokrývánístřech, v současnosti je toto využití omezeno na opravy historických stavebnebo specifické oblasti s tradičním použitím břidlice (např. Bretaň ve Franciia některé oblasti Belgie). Dříve se z nich vyráběly břidlicové psací tabulkypro použití ve školách, na něž se psalo křídou. Z břidlice se též vyrábějídesky pro kulečníkové stoly, břidlicové brousky.

V naší nabídce naleznete břidlici v různých podobách. Nejoblíbenější jsou formátované - řezané palisády. Používají se jako dekorace v zahradách, na oddelování jedné části zahrady od druhé nebo jednoduše jako obrubníky. Lze je také využít jako obklad do interiéru nebo exteriéru. Přírodní kámen břidlici nabízíme také ve formě přírodních nášlapních kamenů.