E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Břidlice

Přírodní kámen břidlice

Břidlice je označení pro usazené částečně metamorfované horniny s jemnou zrnitostí vzniklé z jílovců a prachovců. Obsahuje především minerály biotit, muskovit a andalusit. Břidlice mívá černou až šedou barvu; vyznačují se dobrou rovinnou štěpností, takže z nich lze snadno vytvářet tenké desky. Relativní permitivita εr břidlice je 6,5 až 7,5.

Břidlice se dříve používaly jako krytina na pokrývání střech, v současnosti je toto využití omezeno na opravy historických staveb nebo specifické oblasti s tradičním použitím břidlice (např. Bretaň ve Francii a některé oblasti Belgie). Dříve se z nich vyráběly břidlicové psací tabulky pro použití ve školách, na něž se psalo křídou. Z břidlice se též vyrábějí desky pro kulečníkové stoly, břidlicové brousky.

V naší nabídce naleznete břidlici v různých podobách. Nejoblíbenější jsou formátované - řezané palisády. Používají se jako dekorace v zahradách, na oddělování jedné části zahrady od druhé nebo jednoduše jako obrubníky. Lze je také využít jako obklad do interiéru nebo exteriéru. Přírodní kámen břidlici nabízíme také ve formě přírodních nášlapních kamenů.

Břidlice u vás doma

Břidlice přitáhne vaši pozornost nejen díky své zajímavé vrstevnaté struktuře a hladkému povrchu, ale také díky pronikavé černé barvě. Zákazníci se nás často ptají právě na černou břidlici, ale zdaleka to není jediný barevný odstín, ve kterém se tato unikátní hornina v přírodě vyskytuje.

Kromě sytě černé barvy v naší nabídce naleznete také ocelově šedé nášlapné kameny, kusovou břidlici zlato růžových odstínů i unikátní obklad Sunset, který hraje hnědě šedými tóny s lehce nazlátlým vzorem. Tím že břidlice je přírodní materiál, je každý kus unikátní nejen strukturou, ale také zbarvením.


Formáty břidlice, které naleznete v naší nabídce:


- nášlapné kameny
- formátovaný obklad/dlažba
- kusový/lomový kámen
- výrobky z břidlice (hodiny, čísla, písmena, podtácky)
- palisády
- schody
- kamenná štěpka