E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kouzlo kamene v zahradě vynikne i v zimě

Mysleli jste si, že zahrada v zimním období nestojí za pohled? Při rozumném a estetickém využití přírodních materiálů, jako jsou kameny a vegetace, nejdříve změníte názor. Dekorační kameny, suché zídky a solitéry spolu s křehkými vločkami sněhu vykouzlí podmanivé scenérie.

Zahradě, ve které s každým krokem vpřed stoupáte výš než jsou zahrady do svahu, musíte ze všeho nejdříve dát pevné základy, jinak se může stát, že se po větrné smršti či dešti veškeré úsilí i to, co jste zasadili, svezou dolů z kopce jako lavina. Proto je dobré vsadit na odolnost, dlouhověkost a pevnost přírodního kamene.

Samostatně stojící solitérní kameny v zahradě

Solitérní kameny fungují skvěle jako poutače pohledů k sbírkám miniaturních jehličnanů včetně borovic se zlatým jehličím, které spolu s hřejivě tónovaným pískovcem, vápencem či andezitu vytvoří bezchybný pár.

Kámen a jehličí

Těžkému,nepoddajnému materiálu náramně sluší společnost jemných listů okrasných trav, které s ním vytvářejí neopakovatelné kontrasty. Díky kamenný zídke vznikne rovinatý terén pro zajímavé kompozice rostlin. S kamenem si zvlášť dobře rozumí trávy a jehličnany.

Kameny pro nejrůznější použití v zahradě do skalky, jako dekorační plochy a zídky nebo samostatné solitéry od Kámen Bohemia: