E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Připravte si vysněnou letní terasu – terasová dlažba z přírodního kamene jednoznačně nezklame!

Přichází jaro a s ním i přípravy exteriéru a zahrady na teplejší období. V létě se život přesouvá ven a mnozí z nás touží po útulném místě na čerstvém vzduchu. Terasa je ideálním prostorem k relaxaci, grilování s přáteli nebo jednoduše užívání teplých letních dnů. Pokud hledáte způsob, jak své terase dodat charakter, eleganci a přirozený šarm, terasová dlažba z přírodního kamene je tou správnou volbou.

terasová dlažba

Terasová dlažba - formátovaná s upraveným povrchem

Různorodost přírodního kamene

Terasová dlažba z přírodního kamene může být ve formátu a barvách, které dokážou podtrhnout styl vašeho exteriéru a zároveň mu přidat unikátní dotek. Jednou z možností je například nepravidelný přírodní kámen, který se hodí zejména k zahradám a terasám v přírodnějším stylu. Taková dlažba přináší do prostředí autentický pocit přírody a rustikální elegance.

Pro ty, kdo preferují moderní a elegantní design, jsou vhodnější formátované dlažby z přírodního kamene. Tento typ dlažby je precizně upraven do formátu dlaždic nebo mozaiky. Takový povrch je oblíbenější i z hlediska údržby i v případě umísťování nábytku na takovou terasu. Formátovaná dlažba na terasu je obvykle z mramoru nebo travertinu, ale v nabídce naleznete například i tmavší břidlici nebo žulu.

Údržba a péče


Při výběru terasové dlažby z přírodního kamene je důležité mít na paměti také její údržbu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro neformátovaný nebo formátovaný kámen, je pravidelná údržba klíčová pro zachování krásy a kvality vaší terasy.


Prvním krokem k vytvoření trvanlivé terasy je ošetření kamene hned po umístění na terasu. Jaký typ impregnace bude pro vaši dlažbu nejvhodnější, vám poradí naši prodejci i zkušený mistr. Aplikaci impregnace je dobré provést hned po pokládce, dříve než je dlažba vystavena povětrnostním vlivům.Další údržba pak už není náročná. Před sezónou se obvykle dlažba myje vodou nebo tlakovým čističem, aby se odstranily usazeniny a nečistoty. Podle potřeby se v určitých časových intervalech doporučuje i opakovaná aplikace impregnace – nejvhodnější je otestovat nasákavost dlažby. Jakmile povrch opět nasáká vodu, nátěr je vhodné opakovat.

Inspirace z nabídky Kámen Bohemia


Trh nabízí nesčetné možnosti a provedení dlažeb na terasu. Při rozhodování se zákazníci neřídí pouze designem a cenou, ale v případě dlažby na terasu, která je vystavena povětrnostním vlivům, je důležitá i odolnost a trvanlivost. Tady se nabízí přírodní kámen jako správná volba. Kámen je díky svým fyzikálním vlastnostem jedním z nejvhodnějších řešení do exteriéru a zároveň nabízí skvělé možnosti kombinování s jinými přírodními materiály.


Ať už preferujete přirozenější vzhled nebo formátovanou dlažbu, přírodní kámen vás rozhodně nezklame. Naši nabídku si můžete prohlédnout pohodlně online na webu nebo na sociálních sítích, kde se nachází spousta fotografií z realizací, které vám pomohou lépe si představit, jak kamenná dlažba na terase vypadá. Kromě toho si v našem showroomu v Louňovicích kousek od Prahy můžete prohlédnout ukázky kamene a realizacií i naživo.

terasová dlažba neformátovaná

Neformátovaná terasová dlažba - ilustrační obrázek