E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Gabiony a květináče

Kámen a kov jsou materiály, které se dnes objevují vedle sebe v interiérech, na fasádách budov, a to v rozmanitých podobách a někdy až v bizarních kombinacích. Ze spojení přirozených vlastností těchto dvou materiálů vznikly nové prvky v architektuře a stavebnictví - gabiony a květináče.

Gabiony - čili koše, které se naplňují kamenem, se dají využít jako ploty, opěrné zdi, ale mohou se kombinovat i se živými ploty, trávou, keři, trvalkami, čímž vznikají zajímavé variace spojení neživých materiálů s živou přírodou.

Firma Kámen Bohemia nabízí svým koncovým zákazníkům i takové zajímavé a moderní řešení do zahrad. Gabionové konstrukce se dají využít pro různé účely, nejčastěji jsou používány jako suchá opěrná technologie v svažitých terénech a květináče vyráběny týmž způsobem zas jako dekorační prvky a solitéry do zahrady.

Z veřejných prostranství pronikly gabiony i do soukromých zahrad, hlavně díky tomu, že kromě praktické funkce jsou prvkem, který ozvláštní exteriér. Je už jen na tvořivosti zahradních architektů či samotných majitelů zahrad, jakým způsobem využijí gabiony v exteriéru.

Kámen pro gabiony

Nejvíce je pro gabionové konstrukce vhodný kámen, jenž zvládne odolat povětrnostním vlivům. Svým složením zaručuje, že nikdy nezmění svou strukturu. Zvolený druh kameniva pro výplň gabionového koše musí být mrazuvzdorný. Jestliže potřebujeme, aby byl gabion pěkný na pohled, tak na strany, které budou okem viditelné, volíme hezčí lomový kámen. Zbytek koše můžeme vyplnit obyčejným hrubozrnným kamenem, který není tak vzhledný. Například žulu nebo čedič.