E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Pevná podlaha - jedině kamenná dlažba

Přírodní kámen je pro svou pevnost, odolnost, trvanlivost a v neposlední řadě i krásu využíván od pradávna jako materiál pro stavbu domů a realizaci funkčních prvků v zahradách. Přírodní kámen patří mezi ideální nášlapné plochy jak v interiéru, tak v exteriéru.

Vypadá efektně jako řezaný na přesné rozměry, tak i štípaný kámen. Při výběru jsou základními kritérii tvrdost, otěruvzdornost a barva. Mezi nejčastěji používané typy patří žula, andezit, kvarcit nebo mramor. Při pokládce je možné kombinovat kámen s dalšími materiály, vždy je třeba dbát na podobné vlastnosti různých materiálů a jejich chování v odlišných klimatických podmínkách.

Kamenná dlažba vně i uvnitř

V exteriéru je kamenná dlažba vhodná pro úpravu zahrad, tak i dvorů a vnitřních areálů budov a podobně, protože při minimální péči odolává většinou i prudkým změnám podmínek (pokud je správně naimpregnovaná). Na pochozí, pojezdové nebo jinak výrazně namáhané plochy je doporučováno použití kamene o vysokém stupni tvrdosti, ovšem s přihlédnutím na zátěž konkrétní plochy, na chodník není třeba tak tvrdý kámen jako na příjezdovou cestu a podobně.

Na druhé straně, v interiéru není zátěž dlažby taková, možná zde proto využít i měkčí kámen. Současně je možné vybírat typ kamene is ohledem na estetické vlastnosti - tedy přirozenou barvu, texturu, povrchové opracování a podobně. Podle vkusu a stylu interiéru je tedy možné použít nejen žulu, ale i pískovec či mramor.