Třeba dbát na velikost prostoru. Kamenným obkladem můžeme obložit celou stěnu, což je vhodné pokud máme k dispozici větší plochu stěny. No ani při menší ploše se fantazii meze nekladou. Obklad na stěně můžeme uspořádat do zajímavých geometrických tvarů, které opticky předělí i menší místnost. Při velikosti prostoru je také podstatné, v případě menších ploch, vybírat spíše světlý obklad na stěnu. Výraznější kámen v tmavším provedení se hodí především na velkou souvislou stěnu. Důležité však je, abyste s prostorem byli spokojeni především vy.
Kromě velikosti přizpůsobujeme obkladový kámen i umístění - ať obkládáme interiér nebo chceme mít stylovou kamennou fasádu. Do interiéru je vhodné zakomponovat kámen s jemným povrchem. Kromě toho, že jemný povrch v interiéru působí estetičtější a ucelenější, je i příjemnější na dotek a v případě dětí zaručuje ochranu před případným úrazem na drsnějším exteriérovém obkladu. Obklad fasády je naopak vhodné spojit s okolním prostředím prostřednictvím obkladu s drsnější strukturou, který optický sladí exteriér do jednoho harmonizujícího celku. Zároveň je takový obkladový kámen odolnější vůči mechanickému poškození a nepříznivým povětrnostním podmínkám.
Také v interiéru musíme rozlišovat, jaký kámen kam umístíme. Do koupelny a do kuchyně využíváme přírodní kameny, které neabsorbují vlhkost a jsou tak jednodušší na údržbu. Ke vhodným kamenným obkladem do koupelny a kuchyně můžeme zařadit například žulu či mramor, ale stále populárnější je travertinový obklad, který po instalaci stačí natřít ochrannou impregnací a problém je vyřešen. Do ostatních místností v interiéru můžeme využít kterýkoliv kamenný obklad na stěnu. Stačí se rozhodnout mezi nepravidelným obkladem, formátovaným kamenem na stěnu, luxusními obkladovými panely či stylovými řezání pásy z přírodního kamene.