E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kamenná kůra je lepší než dřevěná mulčovací

Velmi oblíbeným a dekorativním mulčem je v poslední době tak zvaná kamenná kůra.

Kámen je přirozenou součástí přírody a v okrasné zahradě by neměl chybět. Je to originální solitér, který nabízí i skvělé užitné vlastnosti. Je odolný, pevný a na rozdíl od dřeva nenáročný na údržbu.

Kamenná kůra v současnosti představuje velmi oblíbený a dekorativní prvek v zahradě. Svým vzhledem a zabarvením připomíná dřevěnou štěpku. Jedná se o velmi dekorativní a odolný materiál. Opravdu působivé jsou zahrady vytvořeny z celé kolekce tohoto kamene - drť, solitéry, šlapáky doplněné okrasnými jehličnany.

Co to je kamenná kůra?

Tyto okrasné kameny vypadají skutečně jako zkamenělé dřevo. Jedná se o horninu rulu. Kamenná kůra má velmi podobný vzhled jako její dřevěný protějšek, ale:

  • vydrží mnohem delší čas a uchovává si své zbarvení
  • neodfoukne ji
  • nemusí se měnit

Kromě dekoračního vysypávání větších ploch na zahradě využijete kamennou kůru na:

  • skalky
  • chodníčky
  • květináče

Co se hodí jako podklad pod kamennou kůru?

Pokud je místo kam chcete umístit kamennou kůru rovinaté, nemusíte bezpodmínečně pod ni ukládat mulčovací textilie, nebo jiné materiály. Pokud se však jedná o svah, situace je jiná. Při pokládce kamenné kůry do svahu zvolíme vždy nejdříve uložení mulčovací textilie, neboť právě díky ní zabráníme sesuvu zeminy nebo se nám podaří sesuv alespoň výrazně omezit.