E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Travertin a jeho skrytá jedinečnost

Velkolepé Svatopetrské náměstí ve Vatikánu, monumentální Spišský hrad na Slovensku, nestárnoucí fontána di Trevi, bájné Koloseum či romantické uličky historického Dubrovníku. Víte co spojuje všechny tyto nádherné historická místa? Je to přírodní kámen travertin.

Ilustrační obrázek

Historie architektonických skvostů přímo u vás doma

V nadčasovém travertinu se prolíná jedinečná krása a nevšední odolnost. I proto se v architektuře využívá jako jeden z nejžádanějších stavebních materiálů už celá staletí. Zkrášlit může váš interiér jako obklad stěn nebo jako dlažba vhodná do každé místnosti.

Stále častěji je travertin zakomponován do zahrad, kolem bazénů, teras a chodníků. Travertin tak vytvoří luxusní povrch, který se velmi dobře spojuje s každým druhem materiálu díky své neutralitě, minimalismu a nadčasovosti. Dovolí tak vyniknout blízkému materiálu, při kterém se nachází a zároveň podtrhne svou krásu a jednoduchost. Travertin působí teplo a jeho čisté kontury dodávají pocit antického luxusu. Jedinečná kresba travertinu a příjemná barva vnášejí do prostoru dávku přímořské exotiky a letních paprsků.

Dlažba z travertinu

Dlažba z travertinu

Dlažba z travertinu na terase

Dlažba z travertinu na terase

Travertinová dlažba

Travertinová dlažba

Harmonie elegance a nadčasovosti


Díky mnoha vlastnostem je travertin jedním z nejvhodnějších materiálů na položení dlažby kolem bazénu. Jeho pórovitá struktura a správně zvolená povrchová úprava zaručuje důležité protiskluzové vlastnosti, které ocení každý, kdo z bazénu vyjde.


Travertin je na pocit bosé nohy velice příjemný, jelikož má oblé hrany, které zaručí volný pohyb po kameni bez zranění. Svým jemným hnědým odstínem od pískové přes světlo-hnědou, oranžovou až po světlou modro-šedou barvu se dlažba na horkých slunečních paprscích nepřehřívá. To je dalším důležitým parametrem, kterým je travertin typický a tím vhodný na takovou pokládku.


Od jiných stavebních materiálů se navíc liší nízkou nasákavostí, čímž se stává skvělou volbou při výběru venkovní dlažby. Aby byla dlažba kolem bazénu esteticky ukončena, nabízíme ke každé dlažbě i bazénové lemy. Pro delší životnost a nenáročnou údržbu travertinovém dlažby a bazénových lemů doporučujeme kámen naimpregnovat. Po správném položení a ošetření dlažby je tak kámen odolný vůči nepříznivým vlivům bazénové chemie, soli a slunečnímu záření.


Díky jeho tvaru je uložení dlažby a bazénových lemů opravdu jednoduché. Travertin propůjčí vašemu domovu dotyk nefalšované přírody. Přeneste si historii a eleganci do svých domovů. Rádi Vám poradíme v naší prodejně.

Vyberte si z naší široké nabídky travertinových výrobků: