E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Kamenná dlažba na terasu

Přírodní kámen patří mezi nejstarší přírodní materiály a je nejoblíbenější zpevňovací materiál. Příjemnou atmosféru vytvoří na terase například béžovo nebo červenavě zbarvená pískovcová dlažba. Dlažba na terasu působí přirozeně když je nepravidelného tvaru, může se individuálně sesazovat do originálních vzorů a obrazců.

Dlažba exteriér - terasa s kamennou dlažbou z travertinu

Kamenné dlažby

Terasy na úrovni okolí domu se často vykládají i přírodním kamenem, protože výborně harmonizují s okolím. Vhodný je kámen rozvrstvené struktury, jehož jedna strana je rovná, abychom neměli problémy při chůzi a mohli na něj postavit nábytek, aniž bychom museli jeho některou stranu podkládat. Kamenné desky by měly mít tloušťku 4- 6 cm. Nové těžební technologie umožňují dodávat i kámen o tloušťce 1 cm, který méně zatěžuje nosnou konstrukci. Kamenná dlažba použitá v interiéru by měla mít protiskluzovou úpravu, při které se často využívá nejběžnější způsob - pískování.

Exteriérová kamenná dlažba na terasu

Terasová dlažba z travertinu vždy byla, je a bude symbolem luxusu, vkusu a nadhledu majitele. Originalita a nadčasový design je to, čím se přírodní kámen liší od obyčejných materiálů.

Dlažby na terasy z travertinu jsou optimální kombinací designu, životnosti a minimální údržby. Každý jeden kus dlažby z travertinu je díky vyplení rozdílnými horninami originální. Travertin jako přírodní kámen má prakticky neomezenou životnost, je mrazuvzdorný a po chemické úpravě impregnací protiskluzový a nenasákavý materiál. Díky těmto vlastnostem se nejčastěji v exteriéru využívá jako dlažba do exteriéru na terasy, ale i jako venkovní obklad, či na příjezdové cesty.

Kamenná dlažba na terasu i kolem bazénu

Vstupní terasa nebo zahradní terasa, balkon či lodžie, kamenná dlažba je rozhodně nejvhodnější pro všechny venkovní zpevněné plochy kolem domu. Design prídrodného kamene je nadčasové řešení.

Někteří dávají raději přednost dlažebními kostkám menších velikosti, například povrch ze žuly, čediče nebo porfýru. Spáry mezi dlažebními kameny či kostkami je možné vysypat štěrkem a umožnit tak rozrůstání některých rostlin. Jinou možností je nechat spáry dokonale vyschnout a poté je vyplnit betonem nebo umělou pryskyřicí. Tím se spáry utěsní, takže se dají dobře zametat a zároveň nebudou zarůstat mechem a plevelný rostlinami.

Proč využít přírodní kámen?

Přírodní kámen se často používá jako kamenná dlažba především díky své pevnosti a odolnosti. Ale pro využití přírodního kamene mluví také jeho další unikátní vlastnosti a to nejen mechanické. Velkou výhodou kamenné dlažby je její snadná údžba, ke které stačí jen voda bez jakýchkoliv jiných přípravků.

Kamenná dlažba působí stylově, díky své unikátní barevnosti, která časem zůstává stejná. Dlažbu z přírodního kamene je možné použít jak v exteriérech, tak i interiérech. Aplikovat ji lze do trávy, písku i betonu. Kamenná dlažba se používá na zápraží, terasy, venkovní schody, cesty, zahradní odpočívadla a zákoutí, vydláždění okolí bazénů nebo příjezdové cesty a parkovací plochy.

Inspirujte se a dodejte své terase nový život s exteriérovou kamennou dlažbou: