E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Gabiony: co všechno byste měli o nich vědět

Gabiony jsou trendem krajinné architektury, pro jejichž zhotovení se používají drátěné koše naplněné kamenivem a skalami k vytvoření jedinečně vypadající opěrné stěny. Gabion, který se používá již tisíce let po celém světě, si nyní získává na oblibě v oblasti domovní architektury po celém světě. Je to atraktivní a efektivní doplněk na jakýkoli dvůr.

Ilustrační obrázek


Gabiony, které působí moderně i rustikálně, poskytují neobvyklý způsob, jak ve vaší zahradě vybudovat prvky, jejichž krása bude trvat několik desetiletí. Gabionová konstrukce je metoda používaná pro stavbu konstrukčních prvků pomocí kamene bez malty.


Termín „gabion“ pochází z italského slova gabbione, které jednoduše znamená „velká klec“ Z gabionů lze vyrobit hranaté klece, gabionové stěny, sloupy a další.

Opěrné zdi z gabionů

Opěrné zdi z gabionů se používají v občanské výstavbě, architektuře a terénních úpravách.

Vodní prvky na terase a na zahradě

Od malého zahradního jezírka po fontánu u bazénu lze pomocí gabionů přizpůsobit nekonečné množství nápadů.

Dekorativní sloupky

Gabionové sloupy jsou většinou dekorativní a v zahradě vytvářejí dramatický vertikální ohniskový bod.

Soukromé oplocení z gabionů

Možná se ptáte, jaký je rozdíl mezi gabionovou opěrnou zdí a gabionovým plotem. Největším rozdílem je způsob konstrukce. Protože gabionové „ploty“ bývají tenčí, velké kovové konzoly se zapíchnou do země nebo v rozích zabetonují, aby se zvýšila pevnost. S gabionovou stěnou jsou základy a koše naplněné skalami dostatečně široké, aby vydržely bez rohových opěr.

Osvětlení gabionových stěn

Stěny a sloupy gabionů vypadají v noci dramaticky, když jsou v noci osvětlené, jejich velké kameny vrhají složité vzory stínů, které nikdy nezískáte z cihlových zdí.

Jaké typy hornin jsou nejlepší pro gabiony?

Budete muset použít kameny nebo skály, které jsou dostatečně velké, aby je držela ocelová gabionová konstrukce a nevypadly skrz otvory. Tvar kamene, který si vyberete, je další důležitou úvahou. Gabiony totiž vyžadují „zubaté“ nebo stohovatelné horniny, které se mohou navzájem uzavírat bez velkého pohybu, na rozdíl od hladkých, kulatých hornin říčního typu, které se mohou pohybovat i po dokončení stavby.

Nakupujte gabionové koše a kamenný materiál online

Gabiony, gabionové koše, kamenivo a příslušenství pro soukromé a komerční zákazníky. U nás naleznete gabiony a kamenivo pro vaši zahradu, váš projekt, pro upevnění svahů, zahradní design nebo gabionové stěny. Gabiony, které potřebujete, nakoupíte rychle a jednoduše v našem internetovém obchodě. Máme velký výběr gabionových košů, které jsou vhodné pro široké spektrum aplikací. Na základě našich dlouholetých zkušeností s výstavbou gabionů vám kompetentně a rozsáhle poradíme s každým vaším projektem. Můžeme dodat také vynikající výplňový materiál (různých typů) a kusy skla v různých barvách a různých velikostech.

Vybírejte kámen na gabiony z naší nabídky: