E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Travertin - obklady a dlažby z přírodního kamene

Při realizaci své nové koupelny máte na výběr z opravdu velkého množství materiálů. Závisí na vkusu, ať už Vašeho nebo Vašeho designéra / architekta a samozřejmě i na rozpočtu. 

obklady a dlažby v koupelně

Přírodní materiály zažívají svou renesanci a jejich využití v koupelně je stále oblíbenější. Pokud jde o přírodní kámen, jeho použití v koupelně je více než vhodné. Přírodní kámen vždy byl a bude jedním z nejlepších a nejluxusnějších materiálů, který si můžete zvolit. Nepodléhá módním trendům, jako běžné, uměle vyrobené obklady a dlažby, je prostě nadčasový a stejně krásný je první den po dokončení koupelny, jako i po desítek let.

Jedním z nejvhodnějších přírodních kamenů do koupelny je právě travertin. Přirozené zabarvení tohoto kamene je většinou ve světlých odstínech a působí na majitele koupelny velmi příjemně a teplo. Právě z tohoto důvodu je travertin využíván hlavně v privátních rezidencích, rodinných domech, bytech, nebo v saunách, či celkově prostorech wellness center.

Z designového hlediska je travertin skutečně nepřekonatelný. Díky vyplnění travertinu žilami rozdílných hornin, je každý jeden kus originál a to je to, co udělá Vaši koupelnu jedinečnou. Údržba obkladů a dlažeb z přírodního travertinu je velmi jednoduchá. I když je samotný kámen nasákavý, po pokládce se vždy impregnuje speciální impregnací, která uzavře póry a povrch se změní na nenasákavý (odpuzuje vodu). Pro jeho údržbu pak stačí skutečně jen čistá voda. Na impregnovaném travertinu se navíc netvoří vodní kámen a nezachytává téměř žádný prach.

Použití travertinu v koupelně se samozřejmě neomezuje jen na obklady a dlažby. V nabídce výrobců jsou i umyvadla, sprchové vaničky, či dokonce celé vany vyrobené z jednoho kusu kamene. Jejich instalace je však poměrně náročná. Nejdříve se totiž do koupelny musí dát travertinová vana, která se následně zabalí do ochranného obalu a dále se postupuje ve stavbě koupelny resp. celého domu. S ohledem na kvalitu a originalitu travertinu se Vám vyšší investice vrátí v podobě luxusní, nadčasové koupelny.